Architektura MuratorWydarzeniaDizajn w twoich rękach - pod tym hasłem w dniach 13 - 30 czerwca 2011 odbędzie się kolejna edycja Gdynia Design Days

Dizajn w twoich rękach - pod tym hasłem w dniach 13 - 30 czerwca 2011 odbędzie się kolejna edycja Gdynia Design Days

W programie między innymi dyskusja na temat rozwoju miasta poprzez biznes kreatywny, wycieczki szlakiem modernizmu, oraz panel dotyczący przestrzeni publicznej, o której opowie Jakub Szczęsny z Grupy Projektowej Centrala. Wystapią także architekci z MooMoo, zaliczani przez „Wallpaper” do trzydziestu najlepiej zapowiadających się młodych biur architektonicznych na świecie

13-18 czerwca 2011/ Park Rady Europy
Motyw przewodni wykładów to miejska przestrzeń publiczna, o której opowiedzą m.in. Jakub Szczęsny (GRUPA CENTRALA) oraz Bartosz Mucha (POOR DESIGN). 18 czerwca gwiazdami panelu będą architekci z MooMoo zaliczani do trzydziestu najlepiej zapowiadających się młodych biur architektonicznych na świecie.

17 czerwca 2011/ Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Debata „Rozwój miasta poprzez biznes kreatywny, rozwój miasta poprzez design”
z udziałem przedstawicieli władz Miasta Gdyni, Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a także architektów, antropologów kultury, projektantów, przedsiębiorców i dziennikarzy.

18, 19 i 25 czerwca 2011
Przestrzeń Miejska/  budynek PLO – obok Miejskiej Informacji przy ulicy10 Lutego 24
Wycieczki z przewodnikiem szlakiem architektury gdyńskiego modernizmu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM Gdynia Design Days 2011>>


Informacje: http://www.gdyniadesigndays.eu/

fotka z /zdjecia/gdd_600x300_zaprosznie.gif
Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.