Architektura MuratorWydarzeniaDojrzałość dobrze zaprojektowana. Debata

Dojrzałość dobrze zaprojektowana. Debata

Jak uwzględnić potrzeby osób starszych w projektowaniu? Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie zaprasza na dyskusję 23 marca.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”

Debata odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń, które będą towarzyszyć dniom otwartym CAM Nowolipie. Celem tego miejsca jest krzewienie międzypokoleniowego dialogu, tak, aby Warszawa stała się miastem bardziej przyjaznym starzeniu się. Tematem piątkowego wydarzenia będzie specyfika projektowania przestrzeni, przedmiotów i usług przeznaczonych dla osób starszych.

W debacie udział wezmą:

  • architektka i urbanistka, Politechnika Warszawska - dr inż. arch. Agnieszka Cieśla
  • pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy ds. dostępności, Warszawa Dostępna - Donata Kończyk
  • projektantka aranżacji wnętrz Artyści & Architekci - Kaja Koziarska
  • zastępczyni dyrektorki regionalnego centrum dizajnu, Zamek Cieszyn - Lubomira Trojan

Spotkanie poprowadzi Igor Łysiuk – architekt, redaktor Kwartalnika RZUT.

Dyskusja odbędzie się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie 25b, 23 marca (piątek) w godzinach 18:00-20:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.
Młode dziedzictwo – chronić, ale jak? Debata Jaka jest wartość „najntisów”, czyli architektury lat 90.? Na zakończenie cyklu warsztatów „Uwaga! Zabytek” odbędzie się debata o ochronie młodego dziedzictwa architektury z udziałem Michała Krasuckiego, Anny Cymer, Aleksandry Stępień-Dąbrowskiej i Mikołaja Kołacza.
"Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów" - debata architektoniczna na UW Jaki może być przyszłość uczelnianych kampusów? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć architekci z Polski i zagranicy. W najbliższy czwartek Uniwersytet Warszawski zaprasza na spotkanie z serii "Widoki na przyszłość".
I komu to przeszkadzało? Debata W najbliższy wtorek odbędzie się debata poświęcona najnowszym wyburzeniom i przekształceniom warszawskiej architektury. Wydarzenie towarzyszy premierze strony internetowej www.tubylotustalo.pl, na której znajdzie się mapa nieistniejących stołecznych zabytków.
Mies van der Rohe Award 2013. Debata Otwieranie nowych horyzontów Pięć okrągłych stołów, przy każdym zaś moderator, laureat nagrody, zdobywca wyróżnienia, finalista z 2013 roku, krytyk architektury, członek jury z 2013 roku oraz architekt z Barcelony - debatę Otwieranie nowych horyzontów/ Breaking New Ground opisuje Ivan Blasi
Warszawa: ład przestrzenny czy chaos. Jubileuszowa debata w warszawskim Domu Spotkań z Historią We wtorek 27 marca w DHS  odbędzie się szesnasta już debata poświęcona problemom ładu przestrzennego w Warszawie