Architektura MuratorWydarzeniaBowWow Haus - architekci projektują dla psów

BowWow Haus - architekci projektują dla psów

One zmieniają nasze życie, a my ich – takie hasło towarzyszy londyńskiej wystawie zaprojektowanych przez architektów i artystów psich bud. Zakończy ją aukcja, dzięki której pozyskane zostaną środki na pomoc zwierzętom na całym świecie.

Dom dla psa
W BowWow Haus London uczestniczyło także biuro Zaha Hadid Design. Chmura to wygodne siedzisko wyniesione ponad podłoże i pozwalające uniknąć kontaktu z zimną podłogą. Projekt powstał ze sklejki dzięki cyfrowemu projektowaniu i fabrykacji w technologii CNC, fot. Drew Gardner/serwis prasowy

W przedsięwzięciu BowWow Haus London wzięło udział ponad 65 artystów, architektów i dizajnerów. Ich innowacyjne projekty prezentowane są na stacjach London’s St Pancras International i Stratford International, można je także zobaczyć na stronie www.bowwowhauslondon.co.uk. 26 kwietnia wystawę zakończy aukcja dizajnerskich bud na rzecz pomagającej zwierzętom organizacji Blue Cross for Pets. W licytacji można wziąć również udział on-line przez stronę www.the-saleroom.com. Inicjatywa BowWow Haus ma już 15 lat, narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a odpowiadają za nią Blue Cross for Pets i Outdoor Arts Foundation.

Tagi:
dom
Mały Dom 2020. Zgłoszenia Redaktorzy magazynu „Volume Zero” zapraszają do udziału w konkursie na projekt małego domu odpowiadającego na wielkie wyzwania współczesnych czasów.
Dom ze starej stodoły projektu Wrzeszcz Architekci Architekci wykorzystali cegłę ze starej poniemieckiej stodoły, tworząc współczesny dom dla młodej rodziny z dwójką dzieci inspirowany tradycyjnym budownictwem Wielkopolski.
Zet Dom w warszawskim Wawrze Wśród heterogenicznej zabudowy willowej dzielnicy Warszawy powstał neomodernistyczny dom obłożony białym klinkierem. Za projekt obiektu odpowiada pracownia Paweł Lis Architekci.
Dom na skarpie w Płocku Dom na skarpie to jedna z ostatnich realizacji warszawskiej pracowni MAG Architekci. Wkomponowany w zbocze budynek, otwiera się dużym przeszkleniem na malowniczy krajobraz starorzecza Wisły.
Dom Polny na Mazowszu Inspiracją dla architektów stał się kamienny mur znaleziony na działce. Podobnym materiałem wykończono frontową elewację, z którą kontrastują biała bryła dachu i wykonana z wielkoformatowych płyt posadzka tarasu – pisze Magdalena Pios.
Podążając za słońcem – o koncepcji Domu Kwadrantowego Robert Konieczny Punktem wyjścia była działka o regularnym kształcie, położona na przedmieściach wśród przeciętnej zabudowy jednorodzinnej. Usytuowaliśmy na niej prostopadłościenną bryłę, odpowiadającą życzeniom inwestorów pod względem programu funkcjonalnego. Następnie obróciliśmy część należącą do parteru, aby uzyskać możliwie jak największą prywatność od strony drogi – pisze Robert Konieczny.