Architektura MuratorWydarzeniaBowWow Haus - architekci projektują dla psów

BowWow Haus - architekci projektują dla psów

One zmieniają nasze życie, a my ich – takie hasło towarzyszy londyńskiej wystawie zaprojektowanych przez architektów i artystów psich bud. Zakończy ją aukcja, dzięki której pozyskane zostaną środki na pomoc zwierzętom na całym świecie.

Dom dla psa
W BowWow Haus London uczestniczyło także biuro Zaha Hadid Design. Chmura to wygodne siedzisko wyniesione ponad podłoże i pozwalające uniknąć kontaktu z zimną podłogą. Projekt powstał ze sklejki dzięki cyfrowemu projektowaniu i fabrykacji w technologii CNC, fot. Drew Gardner/serwis prasowy

W przedsięwzięciu BowWow Haus London wzięło udział ponad 65 artystów, architektów i dizajnerów. Ich innowacyjne projekty prezentowane są na stacjach London’s St Pancras International i Stratford International, można je także zobaczyć na stronie www.bowwowhauslondon.co.uk. 26 kwietnia wystawę zakończy aukcja dizajnerskich bud na rzecz pomagającej zwierzętom organizacji Blue Cross for Pets. W licytacji można wziąć również udział on-line przez stronę www.the-saleroom.com. Inicjatywa BowWow Haus ma już 15 lat, narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a odpowiadają za nią Blue Cross for Pets i Outdoor Arts Foundation.

Tagi:
dom
Dom w zagrodzie – projekt pracowni NA NO WO architekci Dom w zagrodzie od NA NOWO architekci to projekt obejmujący odbudowę i adaptację opuszczonych zabudowań gospodarczych – przedwojennej stodoły oraz ruin dawnego budynku mieszkalnego. Znajdują się one na rozległej działce położonej w jednej z zabytkowych dolnośląskich wsi. Jej historia sięga średniowiecza, a cała wieś objęta jest strefą ochrony konserwatorskiej.
Dom 40i4: nowa realizacja Autograf Studio Tuż przy granicy z Czechami, w malowniczej okolicy jednej z miejscowości Beskidu Śląskiego, powstaje Dom 40i4 projektu krakowskiej pracowni Autograf Studio. Nadwieszona nad terenem podłużna bryła mierzyć będzie 40 metrów długości i 4 metry szerokości.
Mały Dom 2020. Zgłoszenia Redaktorzy magazynu „Volume Zero” zapraszają do udziału w konkursie na projekt małego domu odpowiadającego na wielkie wyzwania współczesnych czasów.
Dom ze starej stodoły projektu Wrzeszcz Architekci Architekci wykorzystali cegłę ze starej poniemieckiej stodoły, tworząc współczesny dom dla młodej rodziny z dwójką dzieci inspirowany tradycyjnym budownictwem Wielkopolski.
Zet Dom w warszawskim Wawrze Wśród heterogenicznej zabudowy willowej dzielnicy Warszawy powstał neomodernistyczny dom obłożony białym klinkierem. Za projekt obiektu odpowiada pracownia Paweł Lis Architekci.
Dom na skarpie w Płocku Dom na skarpie to jedna z ostatnich realizacji warszawskiej pracowni MAG Architekci. Wkomponowany w zbocze budynek, otwiera się dużym przeszkleniem na malowniczy krajobraz starorzecza Wisły.