eCAADe 2018 - technologie komputerowe dla lepszego jutra. Konferencja

i

Autor: Archiwum Architektury

eCAADe 2018 - technologie komputerowe dla lepszego jutra. Konferencja

2017-12-20 11:27

Prestiżowa międzynarodowa konferencja, gromadząca ekspertów i naukowców w dziedzinie komputerowego wspomagania projektowania, w tym roku zawita na Politechnikę Łódzką. Do 2 lutego przyjmowane są zgłoszenia abstraktów prac.

Temat przyszłorocznej międzynarodowej konferencji eCAADe brzmi "Computing for a better tomorrow". Konferencje europejskiej organizacji eCAADe odbywają się co roku na innej uczelni w Europie, a o organizację ubiegać się trzeba w trybie konkursowym. Tym razem uczestników konferencji gromadzącej badaczy i ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, konstrukcji i technologii komputerowych (m.in. BIM, VR, AR, AI, modelowanie parametryczne, GIS, smart cities) gościć będzie Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (19-21 września). Konferencję poprzedzą dwa dni warsztatów (17-18 września).

Czytaj też: Programy dla architektów. Przegląd najnowszych programów i aplikacji architektonicznych 2020 |

Do 1 lutego przyjmowane są zgłoszenia abstraktów. Prace mają poruszać temat komputerowego wspomagania projektowania pod kątem jego wykorzystania w architekturze dla tytułowego "lepszego jutra". Organizatorzy zachęcają do przedstawienia różnych perspektyw zagadniena, zarówno pod kątem kształcenia, wykorzystania narzędzi projektowych, jak i realizacji i analiz konkretnych przypadków. Szczegółowy regulamin i orientacyjna lista tematów dostępne są na stronie wydarzenia.

"Architektura-murator" jest patronem medialnym konferencji.