EM2N

i

Autor: Archiwum Architektury

EM2N

2009-12-22 1:00

Domeną biura jest kompleksowa architektura w kontekście czasu i miejsca. Znani ze swoich niekonwencjonalnych i innowacyjnych projektów, Mathias Müller i Daniel Niggli z zespołem są jedną z bardziej uznanych pracowni architektonicznych w Szwajcarii.

28.01.2010 (zamknięcie wystawy) Haupthalle, Zentrum, ETH Zurych

Otwarte, manierystyczne podejście architektów z EM2N sprawia, że ich realizacje określane są jako pragmatyczne. Pozornie niemożliwe sytuacje znajdują rozwiąznaia w głowiach projektantów, którym trudne sytuacje projektowe, stwarzają możliwość kreowania niepowtarzalnej architektury. EM2N interpretuje domy jako małe miasta. Rozwój takiej koncepcji „wewnętrznej urbanistyki" obejmuje również tematykę pejzażu miejskiego jako ciągłości „trudnej całości". Większość ich realizacji to nie ikony, ale raczej obiekty, które są wartością dodaną do przestrzeni publicznej. Na wystawie wybrane projekty, wielkoformatowe fotografie i modele. Ekspozcji towarzyszy monografia EM2N both and poświęcona architekturze biura. Utrzymana w konwencji „wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o EM2N, ale bałeś się zapytać" rozmowa z architektami daje wgląd w sposób myślenia i działania, ukazuje wpływy, architektoniczne odniesienia, które stanowią podstawę twórczości EM2N. Bogato ilustrowana prezentacja wybranych projektów oraz analiza i wypowiedzi ekspertów, ukazują różne punkty widzenia i rzucają nowe światło na pracę studia.


Informacje:Departement ArchitekturInstitut für Geschichte und Theorie der Architekturgta AusstellungenETH Zürich, HönggerbergHIL C 75CH 8093 ZürichT +41 1 633 29 63F +41 1 633 10 68ausstellungen@gta.arch.ethz.chwww.ausstellungen.gta.arch.ethz.ch