EM2N

Domeną biura jest kompleksowa architektura w kontekście czasu i miejsca. Znani ze swoich niekonwencjonalnych i innowacyjnych projektów, Mathias Müller i Daniel Niggli z zespołem są jedną z bardziej uznanych pracowni architektonicznych w Szwajcarii.

28.01.2010 (zamknięcie wystawy) Haupthalle, Zentrum, ETH Zurych

Otwarte, manierystyczne podejście architektów z EM2N sprawia, że ich realizacje określane są jako pragmatyczne. Pozornie niemożliwe sytuacje znajdują rozwiąznaia w głowiach projektantów, którym trudne sytuacje projektowe, stwarzają możliwość kreowania niepowtarzalnej architektury. EM2N interpretuje domy jako małe miasta. Rozwój takiej koncepcji „wewnętrznej urbanistyki" obejmuje również tematykę pejzażu miejskiego jako ciągłości „trudnej całości". Większość ich realizacji to nie ikony, ale raczej obiekty, które są wartością dodaną do przestrzeni publicznej. Na wystawie wybrane projekty, wielkoformatowe fotografie i modele. Ekspozcji towarzyszy monografia EM2N both and poświęcona architekturze biura. Utrzymana w konwencji „wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o EM2N, ale bałeś się zapytać" rozmowa z architektami daje wgląd w sposób myślenia i działania, ukazuje wpływy, architektoniczne odniesienia, które stanowią podstawę twórczości EM2N. Bogato ilustrowana prezentacja wybranych projektów oraz analiza i wypowiedzi ekspertów, ukazują różne punkty widzenia i rzucają nowe światło na pracę studia.


Informacje:
Departement Architektur
Institut für Geschichte und Theorie der Architektur
gta Ausstellungen
ETH Zürich, Hönggerberg
HIL C 75
CH 8093 Zürich
T +41 1 633 29 63
F +41 1 633 10 68
ausstellungen@gta.arch.ethz.ch
www.ausstellungen.gta.arch.ethz.ch

Cyfrowa fabrykacja w praktyce: eksperymentalne pawilony z ICD Stuttgarcie i ETH w Zurychu Projektowanie pawilonów to architektoniczne laboratorium w mikroskali, pozwalające na testowanie nowych rozwiązań materiałowych i metod produkcji, zanim na stałe zagoszczą na placu budowy. To działania badawcze i eksperymentalne, dlatego prym wiodą w nich czołowe uczelnie architektoniczne takie jak ICD w Stuttgarcie czy katedra prowadzona przez duet Gramazio i Kohler na ETH w Zurychu.
Polsko – szwajcarskie Forum Dostępnego Budownictwa Mieszkaniowego W dniach 29-30 czerwca w Warszawie odbędzie się Forum Dostępnego Budownictwa Mieszkaniowego, zorganizowane przez ETH-Wohnoforum ETH_CASE, instytut badawczy działający Wydziale Architektury Politechiki Federalnej (ETH) w Zurychu we współpracy z Politechniką Świętokrzyską oraz kieleckim oddziałem SARP.
Caruso St John Architects. Prawie wszystko Wystawa ujawnia źródła inspiracji i przedstawia architektoniczne praktyki biura.
Jean-Marc Lamunière, architekt Retrospektywna wystawa prac szwajcarskiego modernisty. Teorie i praktyka od lat 50. do dziś.