Architektura MuratorWydarzeniaFestiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

W krakowskiej edycji festiwalu udział wezmą najciekawsze mieszkania, domy, pracownie artystyczne oraz lokale użytkowe. To rzadka okazja, by zajrzeć w miejsca zazwyczaj niedostępne dla publiczności.

Idea Festiwalu Otwarte Mieszkania narodziła się w Warszawie. Pozytywny odbiór wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oraz brak podobnej inicjatywy w Krakowie dały impuls do powołania Stowarzyszenia „Otwarte Mieszkania” i rozpoczęcia prac nad pierwszą krakowską edycją festiwalu. Podczas weekendu 13-14 maja 2017 będzie można będzie można przekroczyć progi niezwykłych, oryginalnych i często niedostępnych na co dzień wnętrz, a także poznać ich właścicieli i projektantów. Wybrano wnętrza o wysokich walorach architektonicznych, estetycznych i historycznych (także w kontekście historii osobistych). Projekt odkrywa w nietypowy sposób krakowską architekturę oraz historie pojedynczych mieszkańców miasta, a dzięki spotkaniom z architektami oraz znawcami krakowskiej urbanistyki pełni rolę edukacyjną w dziedzinie architektury. Wydarzenie zostało objęte patronatem "Architektury-murator".

Tagi:
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.