Architektura MuratorWydarzeniaFestiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

W krakowskiej edycji festiwalu udział wezmą najciekawsze mieszkania, domy, pracownie artystyczne oraz lokale użytkowe. To rzadka okazja, by zajrzeć w miejsca zazwyczaj niedostępne dla publiczności.

Idea Festiwalu Otwarte Mieszkania narodziła się w Warszawie. Pozytywny odbiór wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oraz brak podobnej inicjatywy w Krakowie dały impuls do powołania Stowarzyszenia „Otwarte Mieszkania” i rozpoczęcia prac nad pierwszą krakowską edycją festiwalu. Podczas weekendu 13-14 maja 2017 będzie można będzie można przekroczyć progi niezwykłych, oryginalnych i często niedostępnych na co dzień wnętrz, a także poznać ich właścicieli i projektantów. Wybrano wnętrza o wysokich walorach architektonicznych, estetycznych i historycznych (także w kontekście historii osobistych). Projekt odkrywa w nietypowy sposób krakowską architekturę oraz historie pojedynczych mieszkańców miasta, a dzięki spotkaniom z architektami oraz znawcami krakowskiej urbanistyki pełni rolę edukacyjną w dziedzinie architektury. Wydarzenie zostało objęte patronatem "Architektury-murator".

Tagi:
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie Zakończyła się budowa nowej hali sportowej w Krakowie. Kino plenerowe, warzywnik oraz biblioteka na dachu to tylko niektóre pomysły uczniów, które architekci z ARP Manecki uwzględnili w projekcie obiektu.
Pracownia BE DDJM Architekci przebuduje gmach Poczty Głównej w Krakowie Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zyska nową funkcję. Projekt adaptacji obiektu na hotel opracowało biuro BE DDJM Architekci.
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.