mural

i

Autor: Archiwum Architektury Malowanie muralu w przejściu podziemnym na terenie dworca PKP w ramach poprzedniej edycji festiwalu. Autor: Nawer  

Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie

2015-05-22 17:06

W dniach 29-30 maja 2015 w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej. Choć festiwal koncentruje się na dyskusji o potencjale oddolnych inicjatyw w kreowaniu przestrzeni, w programie znalazły się również wystawy i koncerty.

Kolejna edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej służyć będzie dyskusji o życiu społecznym współczesnego Rzeszowa oraz kondycji miejskiej polityki. W roli ekspertów wystąpią Grzegorz Piątek - członek zarządu Fundacji Centrum Architektury oraz Bogna Świątkowska - Prezes Fundacji Bęc Zmiana.

W sobotę 30 maja odbędzie się debata pt. "Dla kogo miasto?" z udziałem Kingi Bielec - działaczki na rzecz sektora pozarządowego, Prezeski Fundacji SOS Życie oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE w Mielcu, Karoliny Micuły - rzeszowianki związanej obecnie z Wrocławskim Forum Miejskim oraz Agnieszki Ziółkowskiej - aktywistki miejskiej i działaczki społecznej.

Studenci architektury z całej Polski wezmą udział w warsztatach architektonicznych, których efektem będzie alternatywne opracowanie pomysłu na zagospodarowanie skwerów miejskich i terenów zielonych.

W programie znalazły się również wystawy, takie jak "Litewskie przystanki autobusowe" Nicolasa Grospierre'a, "Krajobrazy zdjęć" Martina Gorczakowskiego oraz "TypoPolo" kuratorowana przez Rene Wawrzkiewicza oraz koncerty zespołów Skubas, Bokka, Fismoll, Łagodna Pianka, Young Stadium Club, Co-Sovel.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej festiwalu.