Architektura MuratorWydarzeniaGaleria Jednego Projektu

Galeria Jednego Projektu

Projekt rozbudowy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim autorstwa JEMS Architekci.

01.06 2009r. WROCŁAW

Nowy kompleks ASP, który tworzyć będą zarówno zmodernizowany historyczny budynek Alfonsa Graviera, jak i nowa Galeria oraz zaanektowana na artystyczne zdarzenia otwarta przestrzeń zewnętrzna, stanie się elementem większego parkowego założenia ciągnącego się wzdłuż nabrzeża Wisły - w sąsiedztwie powstaje już Centrum Nauki Kopernik. Inspiracją dla projektu JEMS-ów stała się teoria Formy Otwartej wybitnego architekta, malarza i teoretyka, wieloletniego pedagoga i dydaktyka ASP w Warszawie, Oskara Hansena (1922-2005).


Informacje: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, Wrocław, http://www.ma.wroc.pl/

Gmach Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie: modernizacja według JEMS Architekci Budynek Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie powstał w latach 30. według projektu Rudolfa Świerczyńskiego. Z okazji 100-lecia powołania placówki przejdzie gruntowną modernizację. Nad jej koncepcją pracuje biuro JEMS Architekci.
Półwysep Drewnica: ruszają konsultacje zagospodarowania nabrzeża według JEMS Architekci Spółka Stocznia Centrum Gdańsk, do której należy część terenów postoczniowych na półwyspie Drewnica, zaprasza do dyskusji na temat zagospodarowania tego miejsca. Konsultacje dotyczyć będą projektu opracowanego przez biuro JEMS Architekci, a przeprowadzi je niezależne stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.
LPP Fashion Lab / Gdańsk Charakter architektury nawiązuje do przemysłowej przeszłości tej części gdańskiego Dolnego Miasta i wywodzi się z zabudowy typu halowego – o nowej realizacji JEMS Architekci pisze Piotr Śmierzewski.
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Siedziba Transportowego Dozoru Techniczneg w Warszawie Budynek biurowo-hotelowy dzięki zdyscyplinowanej i lapidarnej formie oraz lokalizacji jest ważnym znakiem w przestrzeni warszawskiego Mokotowa. O realizacji JEMS Architekci pisze Jerzy S. Majewski.