fotka z /zdjecia/GENOTYPE_DuPont_Corian_001_01.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

GENOTYPE

2010-05-21 2:00

Uznany na świecie dizajner Tomek Rygalik, pokazał swój najnowszy projekt - świetlną instalację przestrzenną. Zaprezentowane obiekty nawiązują do archetypu lampy.

Rygalik do produkcji przedmiotów wykorzystał materiał o strukturze przepuszczającej światło. W tym projekcie materiał został poddany procesowi termoformowania, a także innym, podobnym do obróbki drewna.

Zaprezentowane obiekty nawiązują do archetypu lampy – komentuje Tomek Rygalik, autor instalacji – Ich prostota i oszczędność formy manifestuje materiał, który komplementuje przenikanie światła. Są różnej wielkości i kształtów, co pokazuje, jak można wykorzystać tworzywo DuPont™ Corian®. Chciałem pokazać jego wszechstronność, elegancję i prostotę linii; wydobyć przenikanie światła oraz przełamać stereotyp myślenia o materiale DuPont™ Corian®.

Tomek Rygalik urodził się w 1976 roku w Łodzi. Studiował Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku (BA/Hons). Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie (MA), gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa została po raz pierwszy zaprezentowana w Poznaniu w poindustrialnym wnętrzu Starej Rzeźni podczas czerwcowych Targów Wyposażenia Wnętrz oraz na 100% Design w Londynie w ramach Young Creative Poland. Kolejnymi miejscami była galeria BWA we Wrocławiu oraz hotel Andels w Łodzi podczas festiwalu dizajnu.

Przegląd oferty DuPont dla działów architektury, dekoracji wnętrz i działu budowlanego dostępny jest na http://www.buildingonscience.dupont.com