Architektura MuratorWydarzeniaGIS - międzynarodowa konferencja architektury wnętrz

GIS - międzynarodowa konferencja architektury wnętrz

W dniach 22-23 lutego 2016 w Krakowie odbędzie się szósta edycja międzynarodowej konferencji GIS. W programie wystąpienia polskich i zagranicznych architektów, wielokrotnie nagradzanych w ramach światowych konkursów i festiwali poświęconych projektowaniu wnętrz.

GIS - międzynarodowa konferencja architektury wnętrz
Jeden z projektów Neila Knowlesa z pracowni Elektra Lighting Design

Międzynarodowa konferencja GIS koncentruje się na najlepszych przykładach dobrych praktyk z obszaru architektury wnętrz przestrzeni użyteczności publicznej - projektów edukacyjnych i kulturalnych, służby zdrowia, hoteli, restauracji oraz biurowców. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną przykłady realizacji z siedmiu krajów: USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Thailandii i Polski. Konferencja skierowana jest do architektów, projektantów wnętrz, projektantów oświetlenia, wykonawców i deweloperów.

Wśród prelegentów zagranicznych znajdą się Makoto Nakayama (Nakayama Architects, Japonia), zdobywca głównej nagrody World Architecture Festival w kategorii Biura; projektant wnętrz Nunthanut Amornpun (Hypothesis Design Agency, Tajlandia), zdobywca głównej nagrody Inside World Festival of Interiors 2015 w kategorii Bary i Restauracje; Colin Ball (BDP-Building Design Partnership Ltd, Wielka Brytania), nagrodzony w ramach ubiegłorodznej edycji Lighting Design Awards, Neil Knowles (Elektra Lighting Design, Wielka Brytania), jeden z liderów światowych w projektowaniu oświetlenia dla budynków hotelowych, mający ponad 100 zakończonych projektów hoteli i projektów w 13 krajach. Carlo Berarducci (Berarducci Architecture, Włochy), finalista Inside World Festival of Interiors 2015 oraz LEAF Awards 2015, oba w kategorii Restauracje. Swoją obecność na GIS Kraków potwierdził też zdobywca nagrody na LEAF Awards, w kategorii Modernizacja Roku – francuskie biuro CoCo architecture, reprezentowane przez arch. Claudię Staubmann, która opowie o projekcie Bibliothèque Intercommunale de Gourdon.

Obok prelegentów zagranicznych, w GIS wezmą udział cenieni polscy architekci, którzy w ramach debaty 22 lutego odpowiedzą na pytanie “Czy zawód architekta wnętrz powinien być regulowany?”. Ponadto w dniach 22 i 23 lutego w Krakowie będzie można spotkać takich polskich projektantów jak arch. Borys Czarakcziew (GPP Grupa Projektowa); arch. Krzysztof Ingarden (Ingarden & Ewy); arch. Romuald Loegler (Atelier Loegler Architekci) i arch. Bolesław Stelmach (Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne).

W programie również wystąpienie arch. Anny Żmijewskiej, redaktor działu Technika "Architektury-murator", która przedstawi przegląd znaczących realizacji zagranicznych powstałych w ostatnich latach z uwzględnieniem ciekawych, nietypowych i trudnych rozwiązań, m.in. takich pracowni jak: Renzo Piano, FREE - Fernando Romero, J. MAYER H. Architects, Zaha Hadid Architects, Herzog & de Meuron, Foster+Partners, Bjarke Ingels Group – BIG Henning Larsen Architects i Batteríiđ Architects, OMA, Diller Scofidio + Renfro czy Bjarke Ingels Group – BIG.

GIS Kraków jest jedną z serii tematycznych międzynarodowych konferencji organizowanych przez ABplus Events w Polsce, Rumunii i na Węgrzech, obok INGLASS (architektura i inżynieria szkła), LAUD (architektura krajobrazu oraz urbanistyka), RIFF (pokrycia dache, izolacje i elewacje). ABplus Events posiada 20 lat doświadczenia w organizowaniu międzynarodowych wydarzeń dla architektów i deweloperów.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne na stronie internetowej wydarzenia. Rejestracja dla architektów bezpłatna.

Międzynarodowa konferencja GIS
22-23 lutego 2016
Hotel Holiday Inn, Kraków
Organizator: ABplus Events

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.