Architektura MuratorWydarzeniaGrzybobranie i konkurs na Obiekt Leśny

Grzybobranie i konkurs na Obiekt Leśny

Uciekając od szablonowych rozwiązań, wbrew prostym skojarzeniom, Fundacja Form i Kształtów postanowiła zaprezentować sztukę użytkową w nieoczywistym dla niej kontekście. Źródłem inspiracji było grzybobranie, a tematem polska jesień. Obok uznanych już projektantów las wypełnią projekty wyłonione w drodze konkursu.

 

Fundacja Form i Kształtów zaprasza projektantów do udziału w konkursie na Obiekt Leśny. Tematem jest jesienne grzybobranie. Forma i materiały, z których zostaną wykonane prace, są dowolne. Prace oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata Żmijska (Łódź Design), Lidia Pańków (Wysokie Obcasy), Tomasz Rygalik (Studio Rygalik), Łukasz Drgas (Magazyn Praga) i Iza Rutkowska (Fundacja Form i Kształtów).

Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrodę w wysokości 1000 pln na ich realizację. Gotowe instalacje staną 25 września w Parku Kultury w Powsinie podczas akcji Grzybobrania. Nagrodzone prace będzie można również zobaczyć w przygotowanym specjalnie na tę okazję Małym Atlasie Grzybów.

Termin nadsyłania prac upływa 24 sierpnia 2011.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Fundacji Form i Kształtów www.formyiksztalty.pl

Koordynator konkursu: Jędrek Nykowski, jedrek@formyiksztalty.pl, T +48 784 543 010

O projekcie Grzybobranie

Uciekając od szablonowych rozwiązań, wbrew prostym skojarzeniom, Fundacja Form i Kształtów postanowiła zaprezentować sztukę użytkową w nieoczywistym dla niej kontekście. Źródłem inspiracji dla ostatniego projektu Fundacji było grzybobranie, a tematem z jakim mieli zmierzyć się zaproszeni do współpracy projektanci – polska jesień. 25 września podczas Grzybobrania przy wejściu do lasu w Parku Kultury w Powsinie, rozdane zostaną mapy, atlasy grzybów oraz koszyki. Zbierając tekturowe grzyby będzie można natknąć się na leśne instalacje m.in. Niny Braun, Marty Niemywskiej, Magdaleny Frankowskiej, Michała Jońcy Mysikrólika i Dominika Cymera. Obok uznanych już projektantów zieloną przestrzeń wypełnią projekty wyłonione w drodze konkursu na Obiekt Leśny.

Grzybobranie – 25 września – godz. 12.00 -18.00 – Park Kultury w Powsinie

Grzybobranie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

fotka z /zdjecia/plakat_grzybobranie_06_art.jpg