Wystawa „Plany na przyszłość”, od 1996 roku organizowana przez Centrum Kultury Łowicka, stanowiła przez lata najpopularniejszy przegląd koncepcji architektonicznych Warszawy i ważny głos w dyskusji o jej aktualnych wyzwaniach i problemach. Od ubiegłego roku przygotowaniem ekspozycji zajmuje się warszawski oddział SARP. Zmieniła się też nieco jej formuła. Każda edycja ma mieć odtąd swój temat przewodni i program towarzyszący. W 2022 roku, z uwagi na sytuację w Ukrainie, hasłem była „Architektura w kryzysie”, w tym SARP zdecydował się na przeprowadzenie konkursu na kuratora.
W pięcioosobowym jury znaleźli się: Piotr Jurkiewicz, wiceprezes OW SARP, Magdalena Maciąg, członkini zarządu SARP, Monika Komorowska, przedstawicielka Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, Ewa P. Porębska, krytyczka architektury, redaktorka naczelna „Architektury-murator” oraz architektka Aleksandra Zubelewicz. Decyzją jury, kuratorem nadchodzącej edycji Planów na przyszłość będzie architekt i badacz Igor Łysiuk, który zaproponował, by wystawa odbyła się pod hasłem „Jak chcemy mieszkać”. Jury uważa proponowany temat za uniwersalny i bardzo aktualny. Skłania on do dyskusji, co odnalazło odzwierciedlenie w samych obradach – czytamy w uzasadnieniu.
Igor Łysiuk zawodowo związany jest ze studiem Workplace i kwartalnikiem architektonicznym „RZUT”, którego był współzałożyciel. Z ramienia stołecznego oddziału SARP zaangażowany w powstanie i działanie ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury. Współpracował m.in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacją Bęc Zmiana. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Instytutu Technologii w Karlsruhe.