Architektura MuratorWydarzeniaInnowacyjny Kopernik

Innowacyjny Kopernik

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej (Katedra Architektury Urbanistyki i Planowania Przestrzennego) zaprasza na wykład "Centrum Nauki Kopernik od kulis", który wygłosi Grzegorz Konopka projektant konstrukcji.

26 stycznia 2010 /wtorek/ 18.15
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej
ul. Nadbystrzycka 40 aula 2

Ten unikalny obiekt o charakterze edukacyjno-naukowym, to obecnie największa tego typu inwestycja w Europie Środkowej. Jak wyglądał proces projektoania? Jak powstawała koncepcja obiektu? Czy duże znaczenie w procesie projektowania odgrywała lokalizacja? Jakie były i są największe wyzwania podczas pracy nad tym budynkiem? Jakie nietypowe rozwiązania zostały w nim użyte? Kulisy prac nad tym pionierskim pod wieloma względami obiektem odsłoni Grzegorz Konopka projektant konstrukcji Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, oraz inżynier odpowiedzialny za nadzór autorski na budowie z wielobranżowej firmy inżynierów konsultantów Buro Happold.


CZYTAJ TAKŻE>> Szkielet Kopernika

fotka z /zdjecia/kopernik_lublin_art.jpg
Krakowskie Centrum Nauki Kopernik Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z krakowskim SARP-em ogłosił dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt Małopolskiego Centrum Nauki. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 3 października.
Rozbudowa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Obok Centrum Nauki Kopernik stanie wkrótce nowy obiekt. Jego projekt opracował wrocławski oddział biura Heinle Wische und Partners.
Tak będzie wyglądać Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie Pierwszą nagrodę w konkursie na projekt Pracowni Przetworu Kopernikańskiego przyznano pracowni Heinle Wische und Partners Architekci z Wrocławia. Trzykondygnacyjny budynek, który stanie tuż obok Centrum Nauki Kopernik pomieści pracownie i laboratoria badawcze.
O projekcie Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą w Warszawie Jan Kubec W warstwie ideowej w zasadzie nie ma różnic między projektem konkursowym a realizacyjnym. Wprowadzone zmiany wynikają głównie z uwag i zaleceń sądu konkursowego. W skali urbanistycznej dotyczyły one przede wszystkim zaprojektowania bardziej wyrazistego placu wejściowego od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego - pisze Jan Kubec, główny projektant CNK.
Historia Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą Pomysł budowy w Polsce nowoczesnego centrum nauki na wzór słynnego Exploratorium w San Francisco powstał już w latach 70. Jednak dopiero w 2003 roku zapadła decyzja, by ośrodek tego typu zrealizować nad dopiero ukończonym tunelem Wisłostrady - o historii CNK nad Wisłą Tomasz Żylski.
Konkurs na rozbudowę Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Kopernik we współpracy z SARP-em ogłosiło właśnie konkurs na projekt nowego budynku, który powstać ma po północnej stronie gmachu głównego. Wnioski o dopuszczenie do udziału przyjmowane są tylko do 24 kwietnia.