Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów

i

Autor: Archiwum Architektury

Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów

2021-04-06 12:53 Materiał sponsorowany

Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.

Modelowanie 3D jest jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu. Nie dziwi więc, że na rynku pojawiają się setki modeli 3D ze wszystkich możliwych kategorii produktów. Niestety, niezrozumienie, czym jest projektowanie BIM według ustalonych standardów spowodowało jednocześnie, że komponenty 3D stały się często nieużyteczne i bezwartościowe. Zdarza się, że biblioteki 3D nie pozwalają na natywną wymianę parametrów, intencji projektowych i innych ważnych danych, których inżynierowie oczekują obecnie przy pobieraniu. To, co miało stanowić największą wartość zostało zupełnie zignorowane. Warto przypomnieć, że najważniejsza w projektowaniu w wielobranżowym zespole projektowym jest informacja.Firma Promat przeprowadziła aktualizację swoich obiektów, zwiększając jednocześnie ich funkcjonalność. Nowa wersja wprowadza do projektowania liczne funkcje, które usprawniają pracę i zwiększają ogólne doświadczenie w projektowaniu MEP. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wariantów, możemy wprowadzić oszczędności kosztów rzędu 15-25% wartości całego systemu. Tak duże potencjalne oszczędności oznaczają, że warto uważnie dobierać rozwiązania, a dodatkowo zwracać uwagę na inne potencjalne korzyści, jakimi mogą być: oszczędność przestrzeni sufitowej przeznaczonej na instalacje, wygodę i komfort wykonawców podczas prac na budowie, oraz czasu, jaki zyskuje projektant, korzystając z gotowego obiektu. Rodziny systemów kanałów BIM Revit firmy Promat zapewniają niezawodne wykrywanie kolizji, dzięki czemu błędy można skorygować przed instalacją, co oznacza na przykład, że wymiary kanałów, kształtek i innych łączników są zgodne z obowiązującymi aprobatami technicznymi i certyfikatami. Rozszerzony asortyment umożliwia łatwe połączenie z istniejącymi urządzeniami. Inne cechy niezawodności obejmują: dokładne specyfikacje; zestawienia pozwalające na wiarygodne zamawianie produktów, co prowadzi do optymalizacji zamówień i logistyki na budowie, trzy poziomy szczegółowości uzależnione od fazy projektu, opcje automatycznego generowania zawiesi.

Jako producent wychodzimy z założenia, że najlepszym podejściem jest unikanie zbyt skomplikowanych modeli 3D, przyjmując postawę „mniej znaczy więcej”. Jeśli chodzi o dodawanie parametrów technicznych, dążymy do dodania jak największej ilości informacji o swoim produkcie w obiekcie BIM. Klienci Promat mogą być pewni, że ich pliki będą dokładne, nieprzewymiarowane, zapewniające prawidłowe zamawianie i wykrywanie kolizji, w konsekwencji generując maksymalne oszczędności kosztów i czasu – mówi Izabela Baczyk BIM Specialist Siniat / Promat.

Więcej na temat rozwiązań firmy podczas bezpłatnego szklenia „Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit?”, które odbędzie się 16 kwietnia o godz. 10.00. Warsztaty skierowane są do architektów, konstruktorów, projektantów instalacji HVAC, BIM managerów i BIM koordynatorów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji oraz formularz na stronie: www.cssip.pl.