Architektura MuratorWydarzeniaJASNO O DESIGNIE! Cykl spotkań o współczesnym designie i projektowaniu oświetlenia

JASNO O DESIGNIE! Cykl spotkań o współczesnym designie i projektowaniu oświetlenia

Rusza cykl spotkań "Jasno o designie" (9 września 2014 r.) poświęcony projektowaniu nowoczesnego oświetlenia. Gościem pierwszego z nich będzie znany twórca skandynawskiego designu Nicholai Wiig Hansen

Już 9. września rusza projekt "JASNO O DESIGNIE” promujący współczesny design oświetleniowy. W warszawskiej Luminosferze będą spotykać się uznani na całym świecie projektanci, opowiadając publiczności swoje doświadczenia związane z projektowaniem nowoczesnego oświetlenia. Około 100 minutowe spotkania będą dzielić się na prelekcje oraz panel dyskusyjny, w którym zgromadzeni mogą zadawać pytania designerom i uczestniczyć w dyskusji.

Znany twórca skandynawskiego designu w Polsce

Gwiazdą premierowego spotkania będzie Nicholai Wiig Hansen, czołowy twórca skandynawskiego designu. Współorganizatorem wydarzenia jest marka Lightyears, dla której Hansen zaprojektował słynną lampę ICEFOX z 2013. Duński projektant znany jest z zamiłowania do proporcji i oszczędności detalu. Inspiracje czerpie ze wszystkiego, co go otacza, zwłaszcza sztuki, jedzenia, natury i maszyn. Łączy naturalność i uniwersalność formy z nowoczesnością tworzywa, co świetnie wpisuje go w skandynawski styl projektowania. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa jego projektów oświetlenia.

Inicjatorami wydarzenia są: Luminosfera – przestrzeń kreatywna z oświetleniem i Olga Kisiel-Konopka z OKK!. Partnerem jest firma Lightyears, której nowoczesne oświetlenie wykorzystywane jest w projektach wnętrz słynnych światowych marek, takich jak: Apple, Google, Facebook, Hyatt Regency, Holiday Inn, Tiffanys, Hugo Boss, Nike. Prelekcje są otwarte dla wszystkich: designerów, architektów i miłośników współczesnego designu.

Termin pierwszego spotkania poświęconego projektowaniu oświetlenia:
9 września 2014, godz. 19.00
Miejsce: Luminosfera, ul. Bakalarska 34, Warszawa
Liczba miejsc ograniczona.Wstęp wolny po wcześniejszym potwierdzeniu obecności.
Kontakt: Olga Kisiel-Konopka, www.olgakk.pl

Szczegóły dostępne na stronach:
www.luminosfera.pl
www.lightyears.dk
www.wiighansen.com