Architektura MuratorWydarzenia JEMS Architekci w Muzeum Architektury we Wrocławiu

JEMS Architekci w Muzeum Architektury we Wrocławiu

W cyklu Galeria Jednego Projektu Muzeum Architektury we Wrocławiu przedstawia projekt nowego gmachu Ambasady RP w Berlinie, przygotowany przez pracownię JEMS Architekci

Nowa siedziba Ambasady RP w Berlinie to pierwszy w przeszło jedenastoletniej działalności Galerii Jednego Projektu projekt, który ma zostać zrealizowany poza granicami Polski.

Nowa inwestycja ma być zrealizowana w prestiżowym otoczeniu, przy alei Unter den Linden w Berlinie. Projekt warszawskiej pracowni JEMS Architekci to kolejna próba budowy nowej siedziby polskiego przedstawicielstwa na miejscu nieużywanego od dziesięciu lat budynku ambasady polskiej w NRD. MSZ i SARP kilkukrotnie podejmowały próby znalezienia formy adekwatnej do złożonych potrzeb inwestora i zewnętrznych uwarunkowań. Pierwszy konkurs na budynek ambasady w Berlinie ogłoszono już w 1997 r. Propozycja pracowni JEMS zwyciężyła w konkursie, którego wyniki ogłoszone zostały w listopadzie 2012. Projekt ma szansę na realizację już w 2016 roku.

Spotkanie z architektami będzie także okazją do poznania obszernej monografii pracowni, wydanej z okazji jubileuszu 25-lecia działalności. Publikacja podsumowuje dorobek pracowni JEMS Architekci, obejmujący tak różnorodne realizacje, jak zespół mieszkaniowy przy ul. Hozjusza w Warszawie, wielokrotnie nagradzany warszawski biurowiec firmy Agora S.A. i 19. dzielnica w Warszawie.

Wykład odbędzie się 12 grudnia (czwartek) o 17.30
Muzeum Architektury we Wrocławiu, Bernardyńska 5

Architektura w laboratorium Edukacja architektoniczna częścią programu nauczania wczesnoszkolnego? Edukatorki z wrocławskiego Muzeum Architektury przekonują, że to możliwe i uruchamiają pierwsze, prawdziwe laboratorium, w którym architektury się słucha, waży ją, a nawet wącha!
Zbiory Muzeum Architektury we Wrocławiu dostępne on-line! Szkice, rysunki architektoniczne, modele i teksty m.in. Bohdana Lacherta, Macieja Nowickiego, Jerzego Sołtana czy Heleny i Szymona Syrkusów to tylko część z bogatych zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu, które możecie znaleźć w wirtualnym archiwum placówki.
Archiwum Przyszłości – od Müllera i Koolhaasa do Laurino i Fink Najnowsza wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje różne scenariusze przyszłości, powstałe w latach 70. XX wieku i dziś. Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o jutrze, łącząc radykalizm konceptualnych eksperymentów z potrzebą powrotu do źródeł. prezentuje i sławi innowacje, eksperymenty i idee pokolenia, które będzie zajmować się projektowaniem architektury i budową miast Europy w nadchodzących latach
Otwarcie Obiektu Niemożliwego we Wrocławiu [GALERIA] Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła papierowa konstrukcja projektu Jerzego Łątki. Obiekt zrealizowany ze studentami z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej powstał z okazji jubileuszu miesięcznika „Architektura-murator”.
Dzieła mistrzów renesansu w Muzeum Architektury we Wrocławiu Do 9 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę grafik z XVI, XVII i XVIII wieku. Na ekspozycji prace m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego.
Trzy początki. 1918, 1945, 1989 – od portu w Gdyni do Solpolu Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wrocław uczci przekrojową wystawą poświęconą kolejnym próbom kreowania wspólnoty i poczucia narodowej tożsamości z wykorzystaniem architektury – po roku 1918, 1945 i 1989.