Architektura MuratorWydarzeniaJEMS Architekci z wystawą w Czechach

JEMS Architekci z wystawą w Czechach

Od 28 czerwca do 22 lipca realizacje polskiej pracowni prezentowane na brneńskim festiwalu Archikultura.

JEMS Architekci z wystawą w Czechach
Fot.: Jan Damięcki

Wystawa Mezi/Amid przybliża prace działającej od 1988 polskiej pracowni, przedstawiając między innymi takie realizacje, jak biurowiec Pixel w Poznaniu czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Wystawa odbywa się w ramach dziesiątej edycji festiwalu Archikultura 2018, organizowany przez grupę Kabinet Architektury.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, fot. Juliusz Sokołowski

 

Skupiamy się na materialnej strukturze budynku, a nie na szczegółach, które staramy się wywnioskować z idei całości. Te tropy można zaobserwować
w pokazanych na wystawie szkicach, oddających ogólny obraz naszych intencji”.

Od lat pracujemy nad kilkoma tematami, motywami architektonicznymi – modyfikowanymi, opracowywanymi, objawiającymi się w projektach o różnych skalach, budżetach i zastosowaniach (...) Skupiamy się na materialnej strukturze budynku, a nie na szczegółach, które staramy się wywnioskować z idei całości. Te tropy można zaobserwować w pokazanych na wystawie szkicach, oddających ogólny obraz naszych intencji - tak o wystawie mówi Maciej Miłobędzki, współzałożyciel JEMS Architekci. Ekspozycję będzie można oglądać w Galerii Architektury w Brnie do 22 lipca.

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.
Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Planeta Lem na Warszawskich Targach Książki! 24 maja na Warszawskich Targach Książki odbędzie się prezentacja zwycięskiej koncepcji Centrum Literatury i Języka Planeta LEM autorstwa biura JEMS Architekci. Po spotkaniu dyskusja: czemu służą domy literatury i czy mogą stać się miejską atrakcją na miarę najciekawszych muzeów i zabytków?
Teatr Muzyczny w Poznaniu według Jemsów Wyniki konkursu na nową siedzibę Teatru Muzycznego w Poznaniu wzbudziły wyjątkowo gorące dyskusje. Dziś prezentujemy pracę biura JEMS Architekci, które zdobyło w nim drugą nagrodę.