Architektura MuratorWydarzeniaKerez w “Muzeum”

Kerez w “Muzeum”

Do realizacji gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jeszcze daleko, ale jest już tymczasowa siedziba oraz dwumiesięcznik “Muzeum”, a w nim obszerny wywiad z projektantem budynku.

Dwumiesięcznik warszawskiego muzeum na 12 stronach przedstawia wydarzenia i twórców związanych z tą placówką, która w grudniu wprowadziła się na pięć lat do tymczasowej siedziby przy ulicy Pańskiej. Zorganizowano tam już pierwszy “Weekend w Muzeum” z pokazami filmów Artura Żmijewskiego i wykładem słynnej brytyjskiej teoretyczki sztuki Claire Bishop oraz hucznego sylwestra.
Przed wejściem zawisł zaś napis świetlny zaprojektowany przez Paulinę Ołowską.

W drugim numerze “Muzeum” architektów zainteresuje przede wszystkim obszerny wywiad Marcela Andino Veleza z autorem przyszłej siedziby MSN – Christianem Kerezem http://www.kerez.ch/, w którym mówi o tym, w jakim kierunku mogłaby pójść koncepcja budynku i wyznaje: Prędzej zaprojektuję coś całkowicie innego, niż dokonam kompromisowych adaptacji wstępnego projektu.

Bezpłatne “Muzeum” można znaleźć w warszawskich kawiarniach i instytucjach kulturalnych lub pobrać w formie pdf-a ze strony http://artmuseum.pl/ Smacznego.

Jan Strumiłło, Ukryty modernizm. Warszawa według Christiana Kereza Część albumowa książki to doskonały przewodnik po Warszawie dla wszystkich zainteresowanych meandrami architektury polskiej około połowy zeszłego wieku. Obiekty prezentowane są z iście szwajcarską precyzją. Każdy pokazany jest na archiwalnych fotografiach, klarownie opracowanych rysunkach i we współczesnym fotokomentarzu, który przygotował Nicolas Grospierre. Nawet kolejność nie jest przypadkowa. Pozwala zaplanować fascynujący weekend dla wielbiciela warszawskiego „ukrytego modernizmu” – recenzja Grzegorza Stiasnego.
Pracownie architektoniczne w drugim etapie postępowania przetargowego na projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: C.F. Møller, Niras Projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostanie wyłoniony w ramach trwającego postępowania przetargowego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się piętnaście pracowni architektonicznych i konsorcjów z Polski i ze świata. Przedstawimy je w kolejnych artykułach. Która z pracowni zaprojektuje nową siedzibę muzeum?
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: która z 15 pracowni zaprojektuje nowy budynek muzeum i TR na Placu Defilad? 19 marca 2014 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło listę 15 pracowni, spośród których wybrany zostanie architekt nowej siedziby muzeum i teatru TR Warszawa na Placu Defilad. Ogłoszenie listy kończy I etap procedury przetargowej, której celem jest wyłonienie autora projektu nowego budynku muzeum
Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i TR Warszawa według projektu architekta Chistiana Kereza W obecności prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego architekt Christian Kerez przedstawił gotową wersję budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Kerez w Muzeum Nie tak dawno Günther Vogt wybitny szwajcarski architekt krajobrazu zaprezentował makietę otoczenia przyszłego gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wstępną koncepcję tworzył we współpracy z architektem Christianem Kerezem na etapie konkursu architektonicznego.