Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja GIS – dobre wnętrza i zdobycze techniki

Konferencja GIS – dobre wnętrza i zdobycze techniki

Gośćmi szóstej edycji spotkania, organizowanego przez firmę ABplus Events, byli m.in. Claudio Nardi, autor Muzeum Sztuki Współczesnej – MOCAK w Krakowie, japoński architekt Makoto Nakayama oraz tajlandzki projektant wnętrz Nunthanut Amornpun. Specjalny wykład poświęcony wykorzystaniu współczesnych zdobyczy techniki i inżynierii w architekturze wygłosiła też Anna Żmijewska, kierownik działu Technika „A-m”.

konferencja GIS
Wykład kierownik działu Technika „A-m” Anny Żmijewskiej poświęcony wykorzystaniu współczesnych zdobyczy techniki i inżynierii w architekturze Fot. Serwis prasowy

Międzynarodowa konferencja GIS koncentruje się na najlepszych przykładach architektury wnętrz użyteczności publicznej. W dniach 22-23 lutego w hotelu Holiday Inn w Krakowie odbyła się szósta edycja spotkania, organizowanego przez firmę ABplus Events. Wśród prelegentów zagranicznych, byli m.in. Makoto Nakayama (Nakayama Architects, Japonia), zdobywca głównej nagrody World Architecture Festival w kategorii Biura; projektant wnętrz Nunthanut Amornpun (Hypothesis Design Agency, Tajlandia), zdobywca głównej nagrody Inside World Festival of Interiors 2015 w kategorii Bary i Restauracje; Colin Ball (BDP, Wielka Brytania), nagrodzony w ubiegłorocznej edycji Lighting Design Awards; Carlo Berarducci (Berarducci Architecture, Włochy), finalista Inside World Festival of Interiors 2015 oraz LEAF Awards 2015, w kategorii Restauracje, oraz Claudio Nardi (Claudio Nardi Architects, Włochy), autor Muzeum Sztuki Współczesnej – MOCAK w Krakowie.

Wykład poświęcony wykorzystaniu współczesnych zdobyczy techniki i inżynierii w architekturze wygłosiła Anna Żmijewska, kierownik działu Technika „A-m”. Przedstawiła publikowane w ostatnich latach na łamach „A-m” znaczące realizacje zagraniczne, w których zastosowano nietypowe, trudne do wykonania rozwiązania, m.in. Muzeum Biesbosch w Holandii (Studio Marco Vermeulen), Muzeum Alpinizmu w Południowym Tyrolu (Zaha Hadid Architects), zespół sportowy przy gimnazjum Gammel Hellerup w Danii (Bjarke Ingels Group), Skate Park w Danii (CEBRA, Glifberg + Lykke), dwie stacje metra w Budapeszcie (sporaarchitects).

W konferencji wzięli udział również polscy architekci, a wśród nich Romuald Loegler, Stanisław Deńko, Bolesław Stelmach, Robert Konieczny, Tomasz Konior, Krzysztof Ingarden i Borys Czarakcziew. Spotkanie zakończyła debata, podczas której zaproszeni goście starali się odpowiedzieć na pytanie Czy zawód architekta wnętrz powinien być regulowany? Pochodzący z siedmiu państw uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wszystko zależy od lokalnych uwarunkowań i kultury danego kraju.

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.