Architektura MuratorWydarzeniaLEGO House – zobacz jak powstawał najnowszy projekt Bjarke Ingels Group

LEGO House – zobacz jak powstawał najnowszy projekt Bjarke Ingels Group

Już 28 września w duńskim Billund zostanie otwarty LEGO House – interaktywne centrum rozrywki poświęcone jednej z najbardziej znanych firm zabawkarskich na świecie. Zobacz film ukazujący ukończony budynek z lotu ptaka.

LEGO® House – zobacz jak powstawał najnowszy projekt Bjarke Ingels Group

To w tym niewielkim mieście na północy Danii w 1932 roku powstała firma LEGO. Nowy budynek inspirowany konstrukcją ze słynnych klocków stanie w samym jego centrum. To 21 sześcianów ułożonych jeden na drugim tak, by tworzyły również tarasy i zewnętrzne place zabaw. W rzeczywistości elewacje pokryte są ceramicznymi płytkami. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 12 000 m². Na parterze zaplanowano sklep firmowy LEGO, trzy restauracje i sale konferencyjne, pierwsze i drugie piętro zaś przeznaczono na ekspozycję. Budynek ma być atrakcją nie tylko dla turystów, ale też dla mieszkańców miasta, dlatego w samym jego sercu powstał ogólnodostępny plac o powierzchni 2000 m². Budowa LEGO House rozpoczęła się w 2014 roku. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 28 września tego roku.

Spalarnia CopenHill w Kopenhadze CopenHill stanowi urzeczywistnienie propagowanej przez BIG idei hedonistycznego podejścia do zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie spełnienia wszystkie restrykcyjne wymogi technologii oraz bezpieczeństwa. O nowej realizacji biura Bjarke Ingels Group pisze Radosław Stach.
Medusagroup partnerem Bjarke Ingelsa przy projekcie Towarowa 22 Autorska koncepcja formgivningu, czyli wpływania na przyszłość poprzez architekturę, była jednym z głównych tematów warszawskiego wykładu Bjarke Ingelsa. Duńczyk opowiedział też o projekcie Towarowa 22, który jego pracownia realizować będzie w stolicy razem z biurem medusagroup.
Bjarke Ingels – na czym polega popularność duńskiego architekta? Mistrz autopromocji, czy wizjoner? Kolejny starchitekt, czy bezkompromisowy innowator, niebojący się przeciwstawiać architektonicznym trendom. Z okazji wizyty duńskiego projektanta w Polsce przypominamy jego sylwetkę i najbardziej znane realizacje.
Bjarke Ingels w Warszawie! We wrześniu do Warszawy przyjedzie Bjarke Ingels. Spotkanie z założycielem duńskiej pracowni Bjarke Ingels Group organizują Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Urban Land Institute.
Bjarke Ingels: Warszawa zyska nową dzielnicę Towarowa 22 to nowa dzielnica Warszawy, która łączy miejską intensywność ulic i bloków z otwartym przestrzeniami wyniesionego parku rekreacyjnego. Tradycyjna i nowoczesna, gęsta i otwarta jednocześnie – o nowym wielofunkcyjnym zespole planowanym w samym centrum stolicy opowiada  Bjarke Ingels z pracowni Bjarke Ingels Group.
Bjarke Ingels Group – Warszawa z projektem duńskiej pracowni BIG [NOWE WIZUALIZACJE] Mamy nowe wizualizacje wielofunkcyjnego zespołu w samym centrum Warszawy. Kompleks pod nazwą Towarowa 22 zaprojektowała pracownia BIG – Bjarke Ingels Group.