Architektura MuratorWydarzeniaMakieta starówki w Gorlicach. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 10/2015

Makieta starówki w Gorlicach. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 10/2015

Kolejna makieta z kolekcjonerskiej serii najwybitniejszych polskich realizacji do sklejania - tym razem dla prenumeratorów. Rewitalizacja starówki miasta Gorlice, autorzy: em4. Pracownia Architektury. Brataniec, autorzy makiety: Marcin Brataniec, Urszula Forczak-Brataniec, Damian Mierzwa.

Makieta Starówki w Gorlicach. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 10/2015
Fot. Kalbar

Modernizacja starówki w Gorlicach projektu pracowni eM4 (Urszula Forczek-Brataniec, Marcin Brataniec i Damian Mierzwa) otrzymała Nagrodę główną w kategorii Najlepsza przestrzeń publiczna 2013-2014 VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.

Kolekcjonerska seria makiet, dołączanych do kolejnych numerów miesięcznika "Architektura-murator" obejmuje już:

- Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka
- dom w Lublińcu 2
- zespół mieszkaniowy przy al. Wilanowskiej w Warszawie (II etap)
- Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

O czym będziemy rozmawiać podczas Młodych do Łodzi 2023. Tematy paneli dyskusyjnych Jak obronić projekt przed inwestorem? Czy architekci są odpowiednio wynagradzani? Czy pracoholizm to ich choroba zawodowa? W jaki sposób opowiadać o architekturze? Czy możemy zapisać styl architekta w postaci programu? I czy możliwe jest budowanie mostów między architektonicznymi instytucjami, stowarzyszeniami i jednostkami naukowymi? Publikujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych oraz biogramy panelistek i panelistów piątej edycji konfrontacji Młodzi do Łodzi.
Młodzi do Łodzi 2023: zarezerwuj czas! 26-27 maja piąte ogólnopolskie spotkanie ≤ 40 w Łodzi Jesteś właścicielem lub właścielką pracowni, wolnym strzelcem, pracownikiem czy pacowniczką naukowo-dydaktyczną przed 40 rokiem życia i chcesz porozmawiać o architektonicznych wyzwaniach ważnych dla Twojego pokolenia? To spotkanie właśnie dla Ciebie! Rezerwuj czas i przyjedź w maju do Łodzi.
Wernisaż „Archikolaży Ewy P. Porębskiej” [FILM] Wystawa „Archikolaże Ewy P. Porębskiej” stanowi kompilację wspomnień, przemyśleń i doświadczeń architektki. To osobiste refleksje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. 6 grudnia w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbył się wernisaż ekspozycji.
Wernisaż „Archikolaży Ewy P. Porębskiej”: FOTORELACJA Wystawa „Archikolaże Ewy P. Porębskiej” stanowi kompilację wspomnień, przemyśleń i doświadczeń architektki. To osobiste refleksje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. 6 grudnia w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbył się wernisaż ekspozycji.
Ewa P. Porębska rozmawia z Romualdem Loeglerem [FILM] O międzynarodowych kontekstach, biennale w Krakowie, czasopismach i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Romualdem Loeglerem.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim [FILM] O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.