Makieta starówki w Gorlicach. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 10/2015
Kolejna makieta z kolekcjonerskiej serii najwybitniejszych polskich realizacji do sklejania - tym razem dla prenumeratorów. Rewitalizacja starówki miasta Gorlice, autorzy: em4. Pracownia Architektury. Brataniec, autorzy makiety: Marcin Brataniec, Urszula Forczak-Brataniec, Damian Mierzwa.
Fot. Kalbar
Modernizacja starówki w Gorlicach projektu pracowni eM4 (Urszula Forczek-Brataniec, Marcin Brataniec i Damian Mierzwa) otrzymała Nagrodę główną w kategorii Najlepsza przestrzeń publiczna 2013-2014 VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Kolekcjonerska seria makiet, dołączanych do kolejnych numerów miesięcznika "Architektura-murator" obejmuje już:
W roku 2021 redakcja „Architektury-murator” zaplanowała cykl dyskusji z wiodącymi polskimi architektami - o tym, co w architekturze najcenniejsze. Spotkania, prowadzone przez uznane autorytety – kuratorów, dziennikarzy, aktywistów - ukażą wyzwania współczesnej architektury na tle ostatnich kilkudziesięciu lat.
Redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska zdobyła główną nagrodę w kategorii Architektura & Design w konkursie Top Woman 2020 in Real Estate.
„Architetura-murator” już od 25 lat analizuje najnowsze architektoniczne trendy i dyskusje, dostarczając Wam co miesiąc najwyższej jakości dziennikarskie treści, recenzje i podsumowania. Od niedawna także w responsywnej wersji cyfrowej, dostosowanej do wygodnego czytania na telefonie czy komputerze i wzbogaconej o możliwości, jakie daje internet (aktywne linki, filmy).
Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: redaktor merytoryczny. Oferujemy umowę na pełny etat, możliwość rozwoju w jednej z najbardziej uznanych grup mediowych w Polsce oraz dużą niezależność i swobodę w realizowaniu zadań.
W publikowanym w latach 1997-2003 cyklu pojawiały się zarówno obiekty dla środowiska architektów wręcz kanoniczne, jak i nieco mniej znane – ich dobór, szczególnie z perspektywy lat, wydaje się znaczący. Ale największym skarbem są zamieszczone w tekstach wspomnienia. Dowiadujemy się z nich, że ulubiony budynek to nie tylko architektura, ale spotkania, wizyty, relacje z przyjaciółmi i mentorami – pisze Ewa P. Porębska.