Architektura MuratorWydarzeniaMaria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels

Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels
Kolekcja koców Røros Tweed zaprojektowana przez Marię Jeglińską-Adamczewską dla PURO Hotels; fot. Robert Świerczyński

Pomysł połączenia polskiego wzornictwa z norweskim hygge zrodził się w głowie Rune'ego Askevolda, dyrektora zarządzającego PURO Hotels, odpowiedzialnego jednocześnie za kreatywną linię marki PURO. Jego sentyment do produktów Røros, które zajmują szczególne miejsce w norweskich domach, dał początek kreatywnej współpracy z Marią Jeglińską-Adamczewską, jedną z najbardziej znaczących polskich projektantek młodego pokolenia.

Czytaj też: Najlepsi młodzi architekci: Polacy na liście Europe 40 Under 40 |

Røros już od 1940 roku zajmuje się produkcją wyrobów z czystej wełny. Koce i pledy tej marki cieszą się uznaniem na całym świecie. O ich jakości mogli się już przekonać goście warszawskiego oraz łódzkiego PURO, a od niedawna także odwiedzający zaprojektowany na nowo przez Studio Paradowski krakowski hotel PURO przy Starym Mieście. Dla tego ostatniego Maria Jeglińska-Adamczewska zaprojektowała specjalną edycję koców, którym nadano nazwy nawiązujące do skandynawskich imion żeńskich – KARI, ODA oraz LOTTA. Narzuty są też dostępne na purogiftshop.pl, w internetowym sklepie z pamiątkami sygnowanym marką PURO Hotels, w którym goście znajdą selekcję limitowanych przedmiotów wykonanych przez lokalne studia projektowe i cenionych rzemieślników.

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels
Kolekcja koców Røros Tweed zaprojektowana przez Marię Jeglińską-Adamczewską dla PURO Hotels; fot. Robert Świerczyński

Maria Jeglińska-Adamczewska (1983) jest absolwentką ECAL w Lozannie. Pracowała w uznanych biurach projektowych, m.in. u Konstantina Grcica i u Alexandra Taylora w Londynie. W 2012 roku założyła własne studio pod nazwą Office for Design & Research, którego działalność obejmuje m.in. wzornictwo przemysłowe i wystawiennictwo. Była kuratorką wystawy „Punkty Widzenia / Punkty Siedzenia” pokazanej w ramach Łódź Design Festival 2012, a także współkuratorką i projektantką polskiego pawilonu na London Design 2016. W 2018 roku była dyrektor kreatywną targów ARENA DESIGN.

Poniżej prezentujemy sesję zdjęciową zrealizowaną przez fotografa Roberta Świerczyńskiego, której tłem stał się wulkaniczny krajobraz Wysp Kanaryjskich.

Tagi:
Autor: (Red.)
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.
Eames: architekt i malarka. Pokaz filmu o ikonach amerykańskiego designu Dokument opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów – jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Film przedstawia ich życie prywatne oraz najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu i początków ery komputerowej.