MIASTOmovie 4 - festiwal filmowy we Wrocławiu

i

Autor: Archiwum Architektury Kadr z filmu "Slumsy: miasta jutra", źródło: materiały prasowe

Miasto – Myśli – Możliwości. Nowy cykl dyskusji o mieście w Muzeum Śląskim

2019-08-30 19:42

Hubert Klumpner, Yuval Fogelson czy Teddy Cruz i Fonna Forman to tylko niektórzy z ekspertów, którzy wezmą udział w przewidzianym na jesień cyklu dyskusji na temat innowacji w dziedzinie planowania przestrzennego i polityki miejskiej. Wydarzenie skierowane jest głównie do przedstawicieli samorządu, architektów i aktywistów, którzy biorą czynny udział w miejskich transformacjach.

Podczas kolejnych spotkań tematem dyskusji będą przemiany dokonujące się w ostatnim czasie w miastach na całym świecie. Zostaną również ukazane najnowsze osiągnięcia w dziedzinie planowania przestrzennego i polityki miejskiej. Do udziału zostali zaproszeni międzynarodowi eksperci, autorzy nowatorskich koncepcji rozwoju miast, a także praktycy, którzy poprzez swoje społeczne zaangażowanie wdrażali różnorodne rozwiązania.

W ramach projektu odbędą się także projekcje filmów, które będą wprowadzeniem do kwestii podejmowanych podczas kolejnych spotkań. Organizatorzy szczególnie zapraszają prezydentów i burmistrzów miast, urzędników, aktywistów i artystów, którzy biorą czynny udział w miejskich transformacjach.  Kuratorami cyklu są Michał Kubieniec i Paweł Jaworski. Poniżej publikujemy aktualny program planowanych wydarzeń:

  • 5 września, godz. 18.00, projekcja filmu „The Human Scale”, wprowadzenie i komentarz: Michał Kubieniec
  • 12 września, godz. 18.00, audytorium, spotkanie z Yuvalem Fogelsonem, prowadzenie: Paweł Jaworski
  • 8 października, godz. 18.00, projekcja filmu „Slums: Cities of Tomorrow”, wprowadzenie i komentarz: Michał Kubieniec
  • 29 października, godz. 18.00, audytorium, spotkanie z Teddym Cruzem i Fonną Forman, prowadzenie: Paweł Jaworski
  • 7 listopada, godz. 18.00, projekcja filmów „Do kogo należy miasto?” i „Urbanized”, wprowadzenie i komentarz: Michał Kubieniec
  • 14 listopada, godz. 18.00, spotkanie z przedstawicielami Haus der Statistik: Niną Charlotte Peters i Harrym Sachsem, prowadzenie: Paweł Jaworski
  • 29 listopada, godz. 18.00, spotkanie z prof. Hubertem Klumpnerem z Urban-Think Tank, prowadzenie: Paweł Jaworski