Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja

Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja

Tematem tegorocznej, piątej już edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie była redefinicja funkcji i rozwiązań przestrzennych Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami poszukiwali nowych pomysłów dla budynku i jego roli w strukturze miasta – relacja Tomasza Żylskiego.

Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja
Budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie, proj. Ingarden & Ewý Architekci. Tegoroczne Biennale odbyło się pod hasłem redefinicji przestrzeni obiektu; fot. Marcin Czechowicz
Bolesław Stelmach na czele Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki Minister Kultury powołał dzisiaj do życia nową instytucję, mającą na celu upowszechnianie wiedzy o architekturze i dobrych praktykach projektowych. Na stanowiska dyrektora Instytutu został powołany architekt Bolesław Stelmach.
50 lat Muzeum Architektury Ludzie młodzi niekoniecznie chcą wszystko oglądać na ekranach. W domu i w pracy mają facebooki, twittery, dzięki Google mogą wszystko obejrzeć. Muzeum i galeria powinny stworzyć taką sytuację, aby odwiedzanie ich było świętem. W pewnym sensie człowiek przychodzi w takie miejsca, by odpocząć i nie powinien oglądać tego, co może zobaczyć w domu czy gdziekolwiek indziej – o współczesnej roli Muzeum Architektury i planach instytucji na 2016 rok, kiedy to Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury mówi jej dyrektor, Jerzy Ilkosz.
Future Living w Gdyni
Czytaj więcej