Mistrzowie Architektury: wulf architekten w Katowicach

i

Autor: Archiwum Architektury Szkoła podstawowa w Monachium, proj. wulf architekten; fot. Brigida González

Mistrzowie Architektury: wulf architekten w Katowicach

2019-11-20 16:47

Już 21 listopada kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem gośćmi spotkania będą Tobias i Gabriel Wulfowie, czyli ojciec i syn prowadzący cenioną niemiecką pracownię wulf architekten.

Listopadowy wykład z cyklu Mistrzowie Architektury będzie nietypowy, ponieważ wykładowców przyjedzie do Katowic dwóch. O swojej twórczości opowiedzą ojciec i syn. Tobias Wulf to założyciel znanej niemieckiej pracowni wulf architekten, a jego syn Gabriel prowadzi oddział w Bazylei.

Wulf architekten to biuro z główną siedzibą w Stuttgarcie. Architekci kierują się dewizą, że dla każdego, nawet najbardziej skomplikowanego zadania, zawsze istnieje proste rozwiązanie. Wewnętrzna logika ich budynków widoczna jest w strukturze, formie, materiałach czy kolorach. Tobias Wulf mówi, że każdy projekt zaczyna się od marzenia, które staje się czynnikiem motywującym go do pracy. O tym jak sny i utopijne filozofie zamieniają się w zrealizowane obiekty, goście opowiedzą już 21 listopada w siedzibie ING Banku Śląskiego w Katowicach. Wstęp wolny, ale obowiązuje rejestracja.