Architektura MuratorWydarzeniaMłodzi, utalentowani, z przyszłością

Młodzi, utalentowani, z przyszłością

9 października 2015 roku, w Teatrze Wielkim w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala „Polacy z werwą”. Siedmiu Laureatów Plebiscytu, którego inicjatorem jest PKN ORLEN, z rąk jurorów odebrało nagrody finansowe oraz statuetki zaprojektowane przez Pawła Althamera. Nagrodą Specjalną uhonorowano Olgę Malinkiewicz, wynalazczynię fotowoltaicznych materiałów opartych na perowskitach. Wyróżnienie otrzymali polscy medaliści Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce - Pekin 2015.

Polacy z werwą - wyniki plebiscytu
Zwycięzcy w kategorii Design i architektura: Katarzyna i Wojciech Sokołowscy

Celem akcji jest promowanie osiągnięć wybitnie uzdolnionych młodych Polaków. Jury III edycji Plebiscytu, którego inicjatorem jest PKN ORLEN, tytułem „Polaka z werwą” 2015 roku uhonorowało:

·         W kategorii Medycyna: dr n. med.  Michała F. Kamińskiego,

·         W kategorii Nauka: dr hab. Martę Bucholc,

·         W kategorii Ochrona środowiska: Karolinę Gil,

·         W kategorii Design i architektura: Katarzynę i Wojciecha Sokołowskich,

·         W kategorii Innowacje w biznesie:  Jakuba Krzycha,

·         W kategorii Kultura i sztuka: Honoratę Martin,

·         W kategorii Sport: Ewelinę Marcisz.

Dodatkowo Kapituła III edycji Plebiscytu „Polacy z werwą” przyznała Nagrodę Specjalną Oldze Malinkiewicz, a wyróżnienie polskim medalistom Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce - Pekin 2015.

Założyciele studia projektowego SOKKA wśród laureatów Plebiscytu

SOKKA to studio projektowe z Gliwic założone w 2007 przez rodzeństwo Katarzynę i Wojciecha Sokołowskich. Katarzyna jest projektantką wzornictwa przemysłowego, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i NABA Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie. Wojciech – projektant pojazdów – jest absolwentem Istituto Europeo di Design w Turynie, które ukończył z najwyższym wyróżnieniem, wykonując prototyp samochodu we współpracy z Ferrari i Pininfarina.

Specjalizują się w kompleksowym projektowaniu przemysłowym i samochodowym. W tej dziedzinie są prawdziwymi pasjonatami kochającymi wyzwania. Wykraczając często poza schematy, zmieniają świat projektowanych przez nich rzeczy, tworząc ponadczasową wartość dodaną. Dzięki połączeniu niezwykłej kreatywności z wiedzą techniczną oraz doświadczeniem w pracy, biorą udział w niezwykle zaawansowanych technologicznie projektach pomagając polskim i zagranicznym firmom tworzyć mądre i estetyczne produkty, spełniające wysokie standardy jakościowe. Twórcza pasja przynosi efekty, które budzą ich dumę, a przede wszystkim uznanie klientów. Wśród imponujących osiągnięć w zakresie projektowania, które pomogły zbudować niezwykłe sukcesy ich klientów są: wóz wsparcia bezpośredniego PL – 01 CONCEPT dla OBRUM (2013), wóz wyścigowy austriackiej reprezentacji World RX Team Austria (2015), wóz strażacki francuskiej firmy GIMAEX, narzędzia pomiarowe dla Polskiej firmy PRO (Design Management Award 2014-2015), ratraki HUSKY marki PRINOTH, motocykl Hillclimber stworzony z trzykrotnym mistrzem świata w bobslejach Alan'em Wicki na Concorso d'Eleganza Villa d'Este (2012) czy Mobilne Kontenery Designu – DMY 2013 w Berlinie. Design to dla nich także pole świetnej zabawy, czego przykładem są własne eksperymentalne projekty – ławki grzejące dla firmy Fortum i ławki solarne Lightbench.

Tagi:
ORLEN – tu zatankujesz bezpiecznie PKN ORLEN wyposaża stacje paliw w specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników. Na kierowców czekają też rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo.
Mobilny Kasjer rozładuje kolejkę na stacji W okresach nasilonego ruchu – np. gdy wyjeżdżamy na weekendy lub z nich wracamy – i chcemy zatankować, zniechęcają nas duże kolejki na stacjach. ORLEN postanowił ten problem rozwiązać wprowadzając Mobilnego Kasjera. Przyjmuje on płatności za paliwo na podjeździe, bezpośrednio po tankowaniu.
Przyspieszanie tankowania na stacjach ORLEN Nic tak nie irytuje na drodze jak stanie w korku. Zwłaszcza gdy śpieszymy się na ważne spotkanie lub do domu, do rodziny. Podobnie jest na stacjach paliw. Długa kolejka oczekujących do myjni? Sznur samochodów do dystrybutora? Przecież nie mamy na to czasu!
Stacje paliw w XXI wieku – rozmowa z Pawłem Nickim z PKN ORLEN W najbliższej przyszłości kluczowe dla rozwoju i efektywności architektury stacji paliw będzie aktywne podejście inwestorów do wymogów ekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju – mówi Paweł Nicki, kierowniki działu standaryzacji stacji paliw w PKN ORLEN.
Udogodnienia na stacjach ORLEN Klienci odwiedzający stacje ORLEN będą mogli skorzystać z specjalnego pakietu usług, które znacząco usprawnią usługę tankowania.
Plebiscyt "Polacy z werwą" - głosuj na architekta! Tylko do 6 września można oddawać głosy w plebiscycie "Polacy z werwą", który promuje najzdolniejszych Polaków i ich osiągnięcia. Wśród nominowanych z 7 różnych dziedzin znalazł się architekt Maciej Siuda. Laureatów poznamy na początku października 2015.