fotka z /zdjecia/globe_image3.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Modelowanie parametryczne a zrównoważony rozwój – nowe wyzwania

2010-03-08 1:00

O idei zrównoważonego rozwoju oraz praktycznych implikacjach jej zastosowania w projektowaniu budynków opowie projektant z Buro Happold, specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących 'zielonego budownictwa'.

Będzie to już czwarte spotkanie z serii Building Talks, które mają na celu propagowanie dialogu pomiędzy inżynierami i architektami w procesie projektowania. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat idei zrównoważonego rozwoju. Ta słuszna i uniwersalna zasada odpowiedzialnego działania stała się przedmiotem debaty praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Jednak rozmowy na ten temat pozostają wciąż w dużej mierze w sferze teoretycznej, nie zmieniając znacząco utartych dróg działania. Tematem dyskusji na Wydziale Architektury będzie miedzy innymi to, w jakim stopniu architekci i inżynierowie ponoszą odpowiedzialność za zmieniającą się planetę oraz czy projektanci potrafią przewidzieć skutki swoich działań.Uczestnicy debaty zastanowią się również, czy możliwe jest projektowanie „lepszych” - bardziej energooszczędnych, zrównoważonych budynków bez zmiany sposobu projektowania. Prezentacja Marka Dąbrowskiego oraz dyskusja połączone będą z prezentacją druku trójwymiarowego na urządzeniu Z-Corp.

Przeczytaj też>> PLGBC Green Building Night – LEED vs. BREEAM

O idei zrównoważonego rozwoju oraz praktycznych implikacjach jej zastosowania w projektowaniu budynków będzie można podyskutować już9 marca o godzinie 12:15 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Debata z udziałem studentów architektury i inżynierii odbędzie się po wystąpieniu Marka Dąbrowskiego, projektanta Buro Happold, specjalizującego się w zagadnieniach dotyczących budownictwa zrównoważonego.


Building Talks są wynikiem współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, międzynarodową firmą inżynierów konsultantów Buro Happold oraz działającą niezależnie od niej Fundacją Happold Trust. Fundacja angażuje się w promocję edukacji, wspieranie nowych technologii, badania oraz szkolenia w szeroko rozumianej branży inżynieryjnej. Wspiera studentów IV roku uczelni technicznych, oferując im płatne praktyki i stypendia.

fotka z /zdjecia/globe_image3.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury