Architektura MuratorWydarzeniaModelowanie parametryczne a zrównoważony rozwój – nowe wyzwania

Modelowanie parametryczne a zrównoważony rozwój – nowe wyzwania

O idei zrównoważonego rozwoju oraz praktycznych implikacjach jej zastosowania w projektowaniu budynków opowie projektant z Buro Happold, specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących 'zielonego budownictwa'.

Będzie to już czwarte spotkanie z serii Building Talks, które mają na celu propagowanie dialogu pomiędzy inżynierami i architektami w procesie projektowania. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat idei zrównoważonego rozwoju. Ta słuszna i uniwersalna zasada odpowiedzialnego działania stała się przedmiotem debaty praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Jednak rozmowy na ten temat pozostają wciąż w dużej mierze w sferze teoretycznej, nie zmieniając znacząco utartych dróg działania. Tematem dyskusji na Wydziale Architektury będzie miedzy innymi to, w jakim stopniu architekci i inżynierowie ponoszą odpowiedzialność za zmieniającą się planetę oraz czy projektanci potrafią przewidzieć skutki swoich działań.
Uczestnicy debaty zastanowią się również, czy możliwe jest projektowanie „lepszych” - bardziej energooszczędnych, zrównoważonych budynków bez zmiany sposobu projektowania. Prezentacja Marka Dąbrowskiego oraz dyskusja połączone będą z prezentacją druku trójwymiarowego na urządzeniu Z-Corp.

Przeczytaj też>> PLGBC Green Building Night – LEED vs. BREEAM

O idei zrównoważonego rozwoju oraz praktycznych implikacjach jej zastosowania w projektowaniu budynków będzie można podyskutować już
9 marca o godzinie 12:15 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Debata z udziałem studentów architektury i inżynierii odbędzie się po wystąpieniu Marka Dąbrowskiego, projektanta Buro Happold, specjalizującego się w zagadnieniach dotyczących budownictwa zrównoważonego.


Building Talks są wynikiem współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, międzynarodową firmą inżynierów konsultantów Buro Happold oraz działającą niezależnie od niej Fundacją Happold Trust. Fundacja angażuje się w promocję edukacji, wspieranie nowych technologii, badania oraz szkolenia w szeroko rozumianej branży inżynieryjnej. Wspiera studentów IV roku uczelni technicznych, oferując im płatne praktyki i stypendia.

fotka z /zdjecia/globe_image3.jpg
Shapes of Logic - relacja z konferencji W ostatni weekend redaktorka naszej kolumny studenckiej Beata Tylec, uczestniczyła w międzynarodowej konferencji o projektowaniu parametrycznym - Shapes of Logic we Wrocławiu, zorganizowanej przez Samorząd Studencki Wydziału Architektury i studenckie koło naukowe LabDigiFab. Algorytmy ewolucyjne i generatywne, komputerowa optymalizacja konstrukcji, wirtualna rzeczywistość czy fabrykacja cyfrowa to tylko niektóre z tematów poruszanych przez zaproszonych gości i uczestników konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z relacją Jakuba Ławickiego.
Międzynarodowa konferencja na temat projektowania parametrycznego Shapes of Logic Koło naukowe LabDigiFab oraz Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na międzynarodową konferencję projektowania parametrycznego Shapes of logic która odbędzie się w dniach 13-15 marca we Wrocławiu.
Warsztaty Projektowania Parametrycznego P3 Koło naukowe KĄT studentów architektury i urbanistyki Politechniki Łódzkiej organizuje międzynarodowe warsztaty studenckie poświęcone projektowaniu parametrycznemu. Warsztaty pod nazwą P3 – Purpose, Process, Product odbędą się w dniach 23-29 września 2013 roku i zakończą się budową drewnianego pawilonu na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej. Projekt został zakwalifikowany do wystawy Open Programme Łódź Design Festival 2013, na której zostanie zaprezentowany pawilon oraz materiał dokumentujący proces jego powstawania.
Muzeum Architektury we Wrocławiu: ArchiBox po raz drugi - 18 lipca W kolejnej odsłonie cyklu ArchiBox Muzeum Architektury we Wrocławiu przedstawia projekty włoskiej pracowni AION Studio; ekologiczne maszyny, zastosowanie technik projektowania parametrycznego we współczesnej architekturze i architektoniczne eksperymenty
Warszawa Powiśle 10 lipca: relacja z drugiego spotkania Stacja Młoda Architektura Stacja Młoda Architektura to wakacyjny cykl spotkań z młodymi architektami, organizowany przez miesięcznik „Architektura-murator” we współpracy z klubokawiarnią Warszawa Powiśle. 10 lipca o wpływie nowych technologii na pracę architekta opowiadali Katarzyna Waloryszak (MAKAAgroup) i Michał Piasecki (studio Bridge)
Stadion piłkarski w Melbourne. Projektowanie parametryczne i konstrukcja dachu O wyjątkowości projektu pracowni Cox Architects decyduje charakterystyczna konstrukcja dachu. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na znaczące ograniczenie zużycia materiału, a jednocześnie nadały obiektowi wyrazistą, rzeźbiarską formę