Architektura MuratorWydarzeniaModernizm w Gminnej Ewidencji Zabytków. Nowe warszawskie wpisy

Modernizm w Gminnej Ewidencji Zabytków. Nowe warszawskie wpisy

Dom Handlowy Merkury, pawilon kina Tęcza i robotnicze osiedle na Podskarbińskiej znalazły się w Gminnej Ewidencji Zabytków. W sumie Stołeczny Konserwator Zbytków powiększył zasób GEZ o 89 pozycji.

Modernizm w Gminnej Ewidencji Zabytków. Nowe warszawskie wpisy
Bazar Różyckiego w Warszawie; fot. Tomasz Żylski
Tagi:
Gdynia – Tel Awiw: nowa wystawa w Muzeum Polin [FILM] Muzeum Polin zaprasza na spotkanie z Gdynią i Tel Awiwem, dwoma białymi miastami zbudowanymi ze snów o lepszej przyszłości. Oba powstały w tym samym czasie jako porty-bramy na świat, eleganckie kurorty i perły modernistycznej architektury.
Gdynia na liście UNESCO? Starania Gdyni o wpisanie jej modernistycznego śródmieścia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO weszły w nową fazę. Zabytkowy gdyński zespół modernistycznej architektury znalazł się we wrześniu na tzw. liście tentatywnej, co jest ostatnim krokiem poprzedzającym prestiżowy osteczny wpis.
Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy Modernistyczne odkrycia dotyczące relacji pomiędzy przestrzenią, ruchem i ciałem zobaczymy na łódzkiej wystawie Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy.
InnovaConcrete Workshop: jak chronić powojenny modernizm W dniach 26-28 września odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja poświęcona innowacyjnym metodom ochrony betonowych i żelbetowych konstrukcji architektonicznych XX wieku. Wydarzenie jest częścią projektu realizowanego we współpracy m.in. z TU Delft i DOCOMOMO.
Gdynia i Tel Awiw – w poszukiwaniu lepszego jutra Gdynię i Tel Awiw dzieli 3000 km, łączy czas powstania i poszukiwanie nowych dróg rozwoju, by uczynić je jak najlepszymi miejscami do życia. Historię obu miast w aspekcie społecznym, politycznym i architektonicznym przypomina wystawa otwarta ostatnio w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Dom Kereta na liście Iconic Houses Warszawski Dom Kereta został wpisany na światową listę, na której znajdują się najlepsze, warte zwiedzenia dwudziestowieczne i współczesne domy.
Future Living w Gdyni
Czytaj więcej