Architektura MuratorWydarzenia„Modyfikacje” w ramach Warszawa w Budowie II

„Modyfikacje” w ramach Warszawa w Budowie II

Tegoroczni absolwenci wzornictwa przemysłowego warszawskiej ASP zajęli się tematem „recyclingu motoryzacyjnego”. Polskie samochody, takie jak Nysa czy Żuk, zostały poddane procesowi transformacji, której efektem jest trwała zmiana ich funkcji – powstały np. samochód do gier, soundsystem czy pojazd-szklarnia

CZYTAJ TAKŻE>> Warszawa w budowie II: projekty w przestrzeni miejskiej. Architektoniczne urządzanie miasta


„Modyfikacje” 15–31 października

miejsca: projekt rozrzucony po warszawskich miejscach parkingowych
(pl. Trzech Krzyży, pl. Konstytucji, pl. Teatralny,w tym pasaż przed Muzeum, ul. Pańska 3)

Impreza inauguracyjna: 15 października (piątek), godz. 20.00, Audytorium

Zmodyfikowane obiekty, w swojej nowej formie mają za zadanie ożywić place miejskie, które zamiast służyć interakcji społecznej pełnią rolę miejsc parkingowych.

LABIRYNT SYRENY
Gra zespołowa polegająca na prowadzeniu piłeczki przez labirynt umieszczony na płaszczyźnie znajdującej wewnątrz samochodu Syrena.
Autorzy: Robert Pludra, Jakub Sobiepanek
miejsce: pl. Konstytucji

AKUKU!
To projekt dodający Warszawie żywej zieleni i odrobinę tajemnicy. Z uciętego samochodu wyrasta mini park, przełamujący październikową szarość miasta. Roślinność wypełniająca pojazd tworzy ukryty zakątek będący przyjemnym miejscem spotkań.
Autorzy: Gosia Lipińska, Marcin Ebert
miejsce: plac przy MSN, ul. Pańska 3

SZCZEKACZKA IVONA
W samochodzie znajduje się klawiatura i Syntezator mowy IVONA, który pozwala na automatyczne przekształcanie tekstu do mowy o naturalnym, ludzkim brzmieniu. Użytkownik wchodzi do środka samochodu, wpisuje tekst, a dźwięk wydobywa się na zewnątrz. Wypowiedz się!
Autorzy: Karolina Chyziak, Tomek Ebert
miejsce: pl. Teatralny

SKATEPARK
Skatepark to miejsce zabawy i aktywnego wypoczynku. Dwa pojazdy ustawione w odpowiedniej relacji między sobą i wyposażone w różne elementy umożliwiające jazdę na deskorolkach, tj. rampy, rury, grindboxy i quarterpipe. Wszystkie samochody pomalowane są na biało co umożliwia malowanie ich przez użytkowników.
Autorzy: Radosław Całka, Paweł Kowalski, Dorota Pakuła vel Rutka, Nikodem Szpunar, Mateusz Ukleja, Łukasz Wysoczyński
Współpraca: Piotr Glinka, Marcin Sokołowski
miejsce: pl. Trzech Krzyży

kurator: Tomek Rygalik, Marta Wójcicka
organizator: Artanimacje//Marta Wójcicka
koordynator: Artanimacje//Katarzyna Krapacz uczestnicy: Karolina Chyziak, Marcin Ebert, Tomek Ebert, Anna Górska, Paweł Kowalski, Gosia Lipińska, Dorota Pakuła, Robert Pludra, Jakub Sobiepanek, Mateusz Ukleja, Łukasz Wysoczyński
partner: Muzeum Sztuki Nowoczesnej