MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa

i

Autor: Archiwum Architektury

MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa

2015-09-11 11:25

Nakładem Centrum Architektury ukazała się trzecia pozycja z serii ilustrowanych atlasów architektury Warszawy - MOK, poświęcony północnej części Mokotowa. Premiera już 17 września.

MOK - ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa przedstawia 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali znajdujących się na terenie dzielnicy, od najstarszych po najnowsze. Każdy obiekt opatrzony jest jedną ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Prezentacje poprzedza dwujęzyczny wstęp z zarysem historii dzielnicy.

Budynki i detale zostały przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury pozwala zrozumieć podstawowe założenia przestrzenne poszczególnych projektów, niezakłócone ograniczeniami, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zdjęć budynków (zasłaniające je drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne). Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta.

W ramach serii ukazały się także SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy oraz ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza.

PREMIERA

czwartek, 17 września 2015

* 18:30 - w Gmachu Głównym Szkoły Głównej Handlowej spotkanie z autorami oraz możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie

* popremierowe świętowanie w Barze Wieczornym (ul. Wiśniowa 46)

sobota, 19 września 2015

* 16.30 - pierwszy architektoniczny spacer po Mokotowie z Joanną Koszewską i Grzegorzem Miką, zbiórka: Bar Wieczorny

MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa

i

Autor: Archiwum Architektury