Architektura MuratorWydarzeniaNagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy: trwa plebiscyt na najlepsze realizacje 2017 roku

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy: trwa plebiscyt na najlepsze realizacje 2017 roku

Od 6 września do 7 października można głosować na najlepsze realizacje i wydarzenia w plebiscycie towarzyszącym IV edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy: startuje plebiscyt na najlepsze realizacje 2017 roku
Kładka nad kanałem Żerańskim – jeden z projektów nominowanych w ubiegłorocznej edycji konkursu

To już czwarta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. W ramach pierwszej wyróżniono realizacje i wydarzenia z lat 2001-2014, w ramach drugiej – tylko te z 2015 roku. Trzecia, ubiegłoroczna edycja konkursu, obejmowała budynki, przestrzenie publiczne i inicjatywy z 2016 roku. Grand Prix przypadło architektom i inwestorowi Hali Koszyki, uznanej też za Najlepszy Budynek Komercyjny. Nagroda Mieszkańców trafiła z kolei do autorów placu Europejskiego. Jak będzie tym razem? Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy promuje najlepsze budynki, przestrzenie publiczne i rewitalizacje. Nie pomijamy wystaw, książek czy inicjatyw aktywistów miejskich – podkreśla Marlena Happach, architekt miasta.

Na podstawie zgłoszeń jury dokonało już nominacji, wybierając po kilka realizacji w każdej z sześciu kategorii (najlepszy budynek użyteczności publicznej; najlepszy budynek komercyjny; najlepszy obiekt mieszkalny; najlepsza rewitalizacja; najlepsza przestrzeń publiczna i najlepsze wydarzenie architektoniczne). Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybrać tu. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy na październikowej gali.

Organizatorem konkursu i fundatorem Nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Partner merytoryczny to Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. W kilkunastoosobowym jury Nagrody zasiadają eksperci oraz przedstawiciele władz miasta.

Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.