Nowe Piętro

i

Autor: Archiwum Architektury

Nowe Piętro

2010-02-17 1:00

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru będą: Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki. Spotkajmy się 17 lutego!

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy w środę 17 lutego 2010 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki. Kolejne w każdą przedostatnią środę miesiąca.

ARCHITEKTURAPracownia jojko+nawrocki architekci działa od roku 2004. Jej twórcy, Marcin Jojko i Bartłomiej Nawrocki, ukończyli Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Praktykowali w wielu biurach w kraju i za granicą, m.in. u Dicka van Gamerena. Obecnie dzielą czas między pracę w Paryżu, Amsterdamie i Katowicach. Wkrótce ukończona zostanie budowa domów w Rybniku ich autorstwa. Są zwycięzcami międzynarodowego konkursu studenckiego Eklektyzm dzisiaj – willa miejska (2003) oraz konkursu na osiedle mieszkaniowe TBS w Częstochowie (2004). Otrzymali też II nagrodę za projekt zagospodarowania placu Wolnica w Krakowie (2009).

GRAFIKAStudio Temperówka powstało w 2003 roku. Jego założycielkami są Maria Bukowska i Justyna Kosińska, absolwentki Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Studio specjalizuje się w grafice wydawniczej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, przygotowując m.in. oprawę graficzną organizowanych przez nie wydarzeń. Projekt katalogu Young Polish Cinema dla Instytutu Adama Mickiewicza zdobył wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2006. Wśród klientów Temperówki są firmy związane z mediami i sztuką, jak również branżą spożywczą, farmaceutyczną i finansową. Studio swobodnie operuje różnymi stylami, najchętniej wykorzystując proste, wyraziste formy i śmiało łącząc tekst z obrazem.

DIZAJNLaPolka to grupa założona w 2004 roku przez dwie absolwentki Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP, Annę Piwowar i Martę Białecką. Artystki zajmują się dizajnem, grafiką użytkową oraz projektowaniem małej architektury i scenografii. Są autorkami kilkudziesięciu okładek książkowych, logotypów i systemów identyfikacji wizualnych dla firm. Najszerzej znana jest jednak ich działalność w zakresie wzornictwa. Stolik Konjak, z nogami zrobionymi z butelek, lekkie kolumny-siedziska z pianki czy lampa w kształcie psa to zabawa z formą, ale też przedmioty w pełni użytkowe.

Pierwsze spotkanie odbyło się w środę 20 stycznia 2010 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru byli: duet AzeDesign, Homework i reprezentujący studio WXCA Szczepan Wroński. ZOBACZ!!

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 17.02.2010, godzina 18.00-20.00ul. Pańska 3, Warszawahttp://www.artmuseum.pl/

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home.