fotka z /zdjecia/fronta_architects_single_hauz_art_01.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Nowe Piętro

2010-05-24 2:00

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski.

Nowe Piętro to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Spotkanie odbyło się 21 kwietnia 2010 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca.

Nowe Piętro 1. duet AzeDesign, Homework i reprezentujący studio WXCA Szczepan Wroński. ZOBACZ WIDEO!!Nowe Piętro 2. Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki. Galeria zdjęć!!Nowe Piętro 3. BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński

ARCHITEKTURABiuro Front Architects założone zostało w 2003 roku przez Pawła Kobryńskiego, Wojciecha Krawczuka i Marcina Saksona, absolwentów Politechniki Poznańskiej. Pierwszą zrealizowaną pracą grupy jest poznańska księgarnia Bookarest (2004), zaprojektowana we współpracy z Eweliną Jankowską. Front Architects projektują budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, budynki mieszkalne, wnętrza oraz grafikę, najbardziej znany stał się jednak ich koncept miniaturowego, kojarzącego się z bilboardem domu dla jednego człowieka – Single Hauz. Przed dwoma laty magazyn "Wallpaper" umieścił pracownię wśród najbardziej obiecujących (Wallpaper – Architects directory 2008. The world's 50 hottest young architecture practices).

GRAFIKAJan Dziaczkowski – urodzony w 1983 roku. Jest absolwentem ASP w Warszawie. Jego prace można było obejrzeć na wielu wystawach, przede wszystkim jednak jako ilustracje publikowane w "Machinie", "Przekroju", "A4", "Ha!art" i innych pismach. Tworzy swoje kolaże tradycyjną techniką, wycinając i sklejając ze sobą fragmenty magazynów podróżniczych, pocztówek czy pornograficznych ulotek. Powstają w ten sposób relacje z wymyślonych wypraw czy kadry z japońskich horrorów, które nigdy nie zostały nakręcone.

DIZAJNPaweł Grobelny – projektant, absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendysta Wydziału Projektowania Przestrzeni na Akademii Sztuk Pięknych w Lyonie oraz interdyscyplinarnych studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Jest laureatem licznych konkursów projektowych, m.in. LVMH Louis Vuitton Moet Hennessy for Young Creators 2005/2006, oraz PRODECO 2006 i 2008. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, np. Instytutu kultury Polskiej w Brukseli. Bierze udział w organizowaniu wystaw dizajnu (między innymi Unpolished – young design from Poland).

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnejul. Pańska 3, Warszawawww.artmuseum.pl\

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

fotka z /zdjecia/fronta_architects_single_hauz_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury
fotka z /zdjecia/dziaczkowski_4_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury
fotka z /zdjecia/MONOLIT_BENCH_Brussels_Pawel_Grobelny_2008_04_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury
fotka z /zdjecia/logo-muzeum_art(3).jpg

i

Autor: Archiwum Architektury