Architektura MuratorWydarzeniaNowe Piętro w maju. Spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Nowe Piętro w maju. Spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Młoda architektura, grafika i wzornictwo - cykl spotkań „Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 23 maja 2012 roku do MSN w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Łukasz Skirzyński z pracowni Formodesign, projektanci z grupy Super Super oraz grafik Łukasz Paluch  

Zuo pop up store - pracownia Super Super

ARCHITEKTURA
Założona w 2004 roku pracownia Formodesign prowadzona jest obecnie przez Łukasza Skirzyńskiego.
Specjalizuje się w projektach domów jednorodzinnych i wnętrz. Realizuje również wnętrza i budynki biurowe. Stare/nowe: rewitalizacja, przebudowa, odbudowa... jakie wyzwania stawia przed architektem praca z istniejącymi obiektami? 
www.formodesign.pl

WZ House
Fot.: Formodesign

WZORNICTWO
Super Super to założona przez Hannę Kokczyńską i Jacka Majewskiego interdyscyplinarna pracownia, wykonująca projekty wnętrz, scenografii, identyfikacji wizualnej, makiety książek i czasopism.
www.supersuper.pl

Zuo pop up store - Super Super

GRAFIKA
Łukasz Paluch ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2004 roku. Pracuje jako asystent w Katedrze Projektowania
Graficznego Wydziału Grafiki macierzystej uczelni. Jest dyrektorem artystycznym i głównym projektantem studia AnoMalia. Od 2007 roku odpowiada za identyfikację graficzną przeglądu sztuki SURVIVAL.
www.anomalia.pl

Sztuka po przejściach - proj. Łukasz Paluch
Fot.: Łukasz Paluch

organizatorzy cyklu: "Architektura-murator", Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 23.05.2012, godz. 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa
sala wykładowa na pierwszym piętrze
www.artmuseum.pl
kontakt: architektura_internet@murator.com.pl

Poprzednie odsłony cyklu: kwiecień 2012, marzec 2012,  styczeń 2012, grudzień 2011, listopad 2011...
za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierni Sweet Home

Nowe Piętro
Sweet Home logo najmniejsze
Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.