Architektura MuratorWydarzeniaNowe Piętro w maju. Spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Nowe Piętro w maju. Spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Młoda architektura, grafika i wzornictwo - cykl spotkań „Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 23 maja 2012 roku do MSN w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Łukasz Skirzyński z pracowni Formodesign, projektanci z grupy Super Super oraz grafik Łukasz Paluch  

Zuo pop up store - pracownia Super Super

ARCHITEKTURA
Założona w 2004 roku pracownia Formodesign prowadzona jest obecnie przez Łukasza Skirzyńskiego.
Specjalizuje się w projektach domów jednorodzinnych i wnętrz. Realizuje również wnętrza i budynki biurowe. Stare/nowe: rewitalizacja, przebudowa, odbudowa... jakie wyzwania stawia przed architektem praca z istniejącymi obiektami? 
www.formodesign.pl

WZ House
Fot.: Formodesign

WZORNICTWO
Super Super to założona przez Hannę Kokczyńską i Jacka Majewskiego interdyscyplinarna pracownia, wykonująca projekty wnętrz, scenografii, identyfikacji wizualnej, makiety książek i czasopism.
www.supersuper.pl

Zuo pop up store - Super Super

GRAFIKA
Łukasz Paluch ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2004 roku. Pracuje jako asystent w Katedrze Projektowania
Graficznego Wydziału Grafiki macierzystej uczelni. Jest dyrektorem artystycznym i głównym projektantem studia AnoMalia. Od 2007 roku odpowiada za identyfikację graficzną przeglądu sztuki SURVIVAL.
www.anomalia.pl

Sztuka po przejściach - proj. Łukasz Paluch
Fot.: Łukasz Paluch

organizatorzy cyklu: "Architektura-murator", Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 23.05.2012, godz. 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa
sala wykładowa na pierwszym piętrze
www.artmuseum.pl
kontakt: architektura_internet@murator.com.pl

Poprzednie odsłony cyklu: kwiecień 2012, marzec 2012,  styczeń 2012, grudzień 2011, listopad 2011...
za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierni Sweet Home

Nowe Piętro
Sweet Home logo najmniejsze
Z archiwum „Architektury”: Henryk Buszko o jubileuszu magazynu „Architektura” Życzę ARCHITEKTURZE, aby jej udział w naszym codziennym, zawodowym życiu był coraz bardziej pełny, aby stała się ona nieodzownym, bliskim i serdecznym przyjacielem każdego architekta, aby po nią sięgali coraz częściej wszyscy ci, którym bliskie są sprawy architektury polskiej – pisał w numerze 11/1972 „Architektury” z okazji jej 25-lecia Henryk Buszko, wieloletni prezes SARP i autor ikonicznych projektów nie tylko śląskiej architektury. Obecnie, 50 lat po opublikowaniu artykułu, przypominamy ów tekst z racji innego jubileuszu: 40-lecia pracy Ewy P. Porębskiej, redaktorki naczelnej „Architektury-murator”, miesięcznika kontynuującego tradycję powojennej „Architektury”. O wstęp do publikacji poprosiliśmy dr. Ryszarda Nakoniecznego z Politechniki Śląskiej.
Nowe inwestycje 2023: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2023 roku Wojna w Ukrainie i wywołany nią kryzys gospodarczy w znaczący sposób wpływają na planowanie nowych inwestycji. Niepokojąco wygląda zwłaszcza sytuacja na rynku mieszkaniowym. Według GUS, spada nie tylko liczba pozwoleń na budowę, ale też rozpoczynanych projektów. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które (prawie) na pewno zostaną ukończone w 2023 roku.
Książki o architekturze dla dzieci: nowości i bestsellery Każda większa konferencja architektoniczna w Polsce kończy się postulatem upowszechniania edukacji architektonicznej. Mimo to książek o architekturze dla dzieci, które w interesujący i przystępny sposób tłumaczyłyby, na czym polega projektowanie otaczającego nas świata, wciąż nie ukazuje się zbyt wiele. Prezentujemy zestawienie najciekawszych książek o architekturze dla dzieci. Są wśród nich zarówno bestsellery, jak i nowości wydawnicze.
Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.