Nowe Piętro

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski.

Nowe Piętro to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Spotkanie odbyło się 21 kwietnia 2010 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca.

Nowe Piętro 1. duet AzeDesign, Homework i reprezentujący studio WXCA Szczepan Wroński. ZOBACZ WIDEO!!
Nowe Piętro 2. Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki. Galeria zdjęć!!
Nowe Piętro 3. BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński

ARCHITEKTURA
Biuro Front Architects założone zostało w 2003 roku przez Pawła Kobryńskiego, Wojciecha Krawczuka i Marcina Saksona, absolwentów Politechniki Poznańskiej. Pierwszą zrealizowaną pracą grupy jest poznańska księgarnia Bookarest (2004), zaprojektowana we współpracy z Eweliną Jankowską. Front Architects projektują budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, budynki mieszkalne, wnętrza oraz grafikę, najbardziej znany stał się jednak ich koncept miniaturowego, kojarzącego się z bilboardem domu dla jednego człowieka – Single Hauz. Przed dwoma laty magazyn "Wallpaper" umieścił pracownię wśród najbardziej obiecujących (Wallpaper – Architects directory 2008. The world's 50 hottest young architecture practices).

GRAFIKA
Jan Dziaczkowski
– urodzony w 1983 roku. Jest absolwentem ASP w Warszawie. Jego prace można było obejrzeć na wielu wystawach, przede wszystkim jednak jako ilustracje publikowane w "Machinie", "Przekroju", "A4", "Ha!art" i innych pismach. Tworzy swoje kolaże tradycyjną techniką, wycinając i sklejając ze sobą fragmenty magazynów podróżniczych, pocztówek czy pornograficznych ulotek. Powstają w ten sposób relacje z wymyślonych wypraw czy kadry z japońskich horrorów, które nigdy nie zostały nakręcone.

DIZAJN
Paweł Grobelny
– projektant, absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendysta Wydziału Projektowania Przestrzeni na Akademii Sztuk Pięknych w Lyonie oraz interdyscyplinarnych studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Jest laureatem licznych konkursów projektowych, m.in. LVMH Louis Vuitton Moet Hennessy for Young Creators 2005/2006, oraz PRODECO 2006 i 2008. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, np. Instytutu kultury Polskiej w Brukseli. Bierze udział w organizowaniu wystaw dizajnu (między innymi Unpolished – young design from Poland).

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3, Warszawa
www.artmuseum.pl\

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

fotka z /zdjecia/fronta_architects_single_hauz_art.jpg
fotka z /zdjecia/dziaczkowski_4_art.jpg
fotka z /zdjecia/MONOLIT_BENCH_Brussels_Pawel_Grobelny_2008_04_art.jpg
fotka z /zdjecia/logo-muzeum_art(3).jpg
MSN w budowie: najnowsze zdjęcia z realizacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej Jest już prawomocne pozwolenie na budowę nowej siedziby teatru TR Warszawa według projektu biura Thomas Phifer and Partners. Tymczasem po sąsiedzku trwa realizacja gmachu  Muzeum Sztuki Nowoczesnej autorstwa tej samej pracowni. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z placu budowy.
Prada nad Wisłą! W pawilonie MSN-u będzie ekskluzywny butik Już za dwa lata na placu Centralnym w Warszawie stanie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wiemy, jak zostanie wykorzystany wówczas pawilon Adolfa Krischanitza nad Wisłą. W obiekcie swój pierwszy butik w Polsce otworzy włoski dom mody Prada.
Pomnikomania: Warszawa w Budowie 2019 Stolica Polski jest pełna pomników: ikonicznych, zapomnianych, zburzonych, konkurujących ze sobą, bojowych, kanonicznych, nowych i wciąż antycypowanych. Kuratorzy 11. edycji festiwalu WWB proponują prototypy kolejnych
Punkt widokowy na placu Defilad: wyniki konkursu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu na projekt tymczasowego punktu widokowego zlokalizowanego bezpośrednio przy placu budowy swojej nowo powstającej siedziby. Zwyciężyła praca przygotowana przez pracownię 94 Studio z Poznania.
Konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad. Prace mogą też składać studenci i absolwenci uczelni artystycznych.
Festiwal Warszawa w Budowie 2018 – Polska vs. sąsiedzi Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców, Polska jest drugim najchętniej wybieranym przez obcokrajowców państwem w Unii Europejskiej. Nie zawsze jednak czują się u nas dobrze. Tegoroczną edycję festiwalu Warszawa w Budowie poświęcono relacji między imigrantem a społecznością lokalną, przyjezdnymi a rdzennymi mieszkańcami, czyli najprościej rzecz ujmując, obcymi a swoimi. Główna festiwalowa wystawa czynna tylko do 11 listopada.