Nowe Piętro

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski.

Nowe Piętro to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Spotkanie odbyło się 21 kwietnia 2010 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru byli: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca.

Nowe Piętro 1. duet AzeDesign, Homework i reprezentujący studio WXCA Szczepan Wroński. ZOBACZ WIDEO!!
Nowe Piętro 2. Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki. Galeria zdjęć!!
Nowe Piętro 3. BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński

ARCHITEKTURA
Biuro Front Architects założone zostało w 2003 roku przez Pawła Kobryńskiego, Wojciecha Krawczuka i Marcina Saksona, absolwentów Politechniki Poznańskiej. Pierwszą zrealizowaną pracą grupy jest poznańska księgarnia Bookarest (2004), zaprojektowana we współpracy z Eweliną Jankowską. Front Architects projektują budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, budynki mieszkalne, wnętrza oraz grafikę, najbardziej znany stał się jednak ich koncept miniaturowego, kojarzącego się z bilboardem domu dla jednego człowieka – Single Hauz. Przed dwoma laty magazyn "Wallpaper" umieścił pracownię wśród najbardziej obiecujących (Wallpaper – Architects directory 2008. The world's 50 hottest young architecture practices).

GRAFIKA
Jan Dziaczkowski
– urodzony w 1983 roku. Jest absolwentem ASP w Warszawie. Jego prace można było obejrzeć na wielu wystawach, przede wszystkim jednak jako ilustracje publikowane w "Machinie", "Przekroju", "A4", "Ha!art" i innych pismach. Tworzy swoje kolaże tradycyjną techniką, wycinając i sklejając ze sobą fragmenty magazynów podróżniczych, pocztówek czy pornograficznych ulotek. Powstają w ten sposób relacje z wymyślonych wypraw czy kadry z japońskich horrorów, które nigdy nie zostały nakręcone.

DIZAJN
Paweł Grobelny
– projektant, absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendysta Wydziału Projektowania Przestrzeni na Akademii Sztuk Pięknych w Lyonie oraz interdyscyplinarnych studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Jest laureatem licznych konkursów projektowych, m.in. LVMH Louis Vuitton Moet Hennessy for Young Creators 2005/2006, oraz PRODECO 2006 i 2008. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, np. Instytutu kultury Polskiej w Brukseli. Bierze udział w organizowaniu wystaw dizajnu (między innymi Unpolished – young design from Poland).

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3, Warszawa
www.artmuseum.pl\

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

fotka z /zdjecia/fronta_architects_single_hauz_art.jpg
fotka z /zdjecia/dziaczkowski_4_art.jpg
fotka z /zdjecia/MONOLIT_BENCH_Brussels_Pawel_Grobelny_2008_04_art.jpg
fotka z /zdjecia/logo-muzeum_art(3).jpg
Prada nad Wisłą! W pawilonie MSN-u będzie ekskluzywny butik Już za dwa lata na placu Centralnym w Warszawie stanie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wiemy, jak zostanie wykorzystany wówczas pawilon Adolfa Krischanitza nad Wisłą. W obiekcie swój pierwszy butik w Polsce otworzy włoski dom mody Prada.
Pomnikomania: Warszawa w Budowie 2019 Stolica Polski jest pełna pomników: ikonicznych, zapomnianych, zburzonych, konkurujących ze sobą, bojowych, kanonicznych, nowych i wciąż antycypowanych. Kuratorzy 11. edycji festiwalu WWB proponują prototypy kolejnych
Punkt widokowy na placu Defilad: wyniki konkursu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu na projekt tymczasowego punktu widokowego zlokalizowanego bezpośrednio przy placu budowy swojej nowo powstającej siedziby. Zwyciężyła praca przygotowana przez pracownię 94 Studio z Poznania.
Konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad. Prace mogą też składać studenci i absolwenci uczelni artystycznych.
Festiwal Warszawa w Budowie 2018 – Polska vs. sąsiedzi Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców, Polska jest drugim najchętniej wybieranym przez obcokrajowców państwem w Unii Europejskiej. Nie zawsze jednak czują się u nas dobrze. Tegoroczną edycję festiwalu Warszawa w Budowie poświęcono relacji między imigrantem a społecznością lokalną, przyjezdnymi a rdzennymi mieszkańcami, czyli najprościej rzecz ujmując, obcymi a swoimi. Główna festiwalowa wystawa czynna tylko do 11 listopada.
Warszawa w Budowie 2018 – znamy program 10. edycji festiwalu Jak dyskutowaliśmy podczas tegorocznego spotkania Młodzi do Łodzi, imigracja młodych architektów i innych specjalistów do Polski to proces, który już się rozpoczął. Większość pochodzi zza naszej wschodniej granicy. Organizatorzy 10., jubileuszowej edycji festiwalu Warszawa w budowie chcą bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i prześledzić, jak funkcjonuje idea sąsiedztwa w kontekście współczesnej urbanistyki, sztuki i debaty publicznej.