Architektura MuratorWydarzeniaNowoczesne metody projektowania z wykorzystaniem BIM - Building Information Modelling. Prezentacja na Politechnice Warszawskiej
Nowoczesne metody projektowania z wykorzystaniem BIM - Building Information Modelling. Prezentacja na Politechnice Warszawskiej
Studenckie Koło Naukowe Wentylacji i Klimatyzacji na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Buro Happold zapraszają na spotkanie poświęcone prezentacji technologii BIM
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Staszewski, specjalista w zakresie projektowania instalacji sanitarnych dla kompleksów komercyjnych i obiektów kulturalno-naukowych. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W Buro Happold kieruje pracami zespołu odpowiedzialnego za rozwiązania projektowe instalacji sanitarnych, ogrzewnictwa, chłodnictwa i wentylacji. Zarządza projektami, które wymagają integracji wielu branż inżynieryjnych. Dotychczas współpracował między innymi z Nizio Design International, Helical Polska i Broadway Malyan. Wśród zrealizowanych przez niego projektów znalazły się Muzeum Współczesne we Wrocławiu i Nowy Teatr w Warszawie.
Nowoczesne metody projektowania z wykorzystaniem BIM Krzysztof Staszewski Associate, Buro Happold 27.03.2012, godz. 16:00 Wydział Inżynierii Środowiska Politechnika Warszawska ul. Nowowiejska 20 pokój 611
Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.
Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line poświęcone wykorzystywaniu rozwiązań technologii BIM w praktyce architektonicznej. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. praktycznego modelowania parametrycznego i dowiesz, jak unikać błędów dzięki koordynacji geometrii 3D. Liczba miejsc ograniczona!
Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Na polskim rynku BIM dzieje się coraz więcej. William Gibson – autor znanej powieści „Neuromancer”– napisał: Przyszłość już nadeszła, jedynie nie jest jeszcze równomiernie porozkładana. Na razie nie przypomina to jeszcze gorączki złota (czy raczej gold rush, bo działania odnoszą się głównie do standardów angloamerykańskich), tym bardziej jednak należy zadbać o zachowanie pewnych reguł, z którymi technologia BIM jest nierozłącznie związana.
10 września swoją premierę miała najnowsza wersja oprogramowania BIM: Vectorworks 2020. Tłumaczymy, o jakie funkcje została wzbogacona i czym różni się od poprzedniej. Zalety Vectorworks 2020.
Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia i Roberto Minnucci to tylko niektórzy eksperci technologii BIM, którzy wystąpią podczas listopadowej konferencji Nowe oblicze BIM 2019! „Architektura-murator” jest partnerem medialnym wydarzenia.