Architektura MuratorWydarzeniaNowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy

W ramach PM Academy firma Project Management zaprasza na pierwszy powakacyjny webinar. Tym razem na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii zmieniających nasze miasta. Miesięcznik „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy
fot. Getty Images

Najnowszy webinar PM ACADEMY odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 16.00 na platformie MC TEAMS. Tym razem uczestnicy rozmawiać będą o wybranych aspektach nowoczesnych technologii zmieniających nasze miasta. Gośćmi spotkania będą: Kamil Jawgiel, specjalista GIS w Sweco Consulting, który zaprezentuje korzyści prowadzenia analiz przestrzennych – od doboru optymalnej lokalizacji inwestycji po aranżacje małej infrastruktury, oraz Rafał Ratajczak, Smart City Manager w Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji, który opowie o wykorzystaniu aplikacji mobilnych do zarządzania miastem i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na przykładzie Smart City Poznań. Po prezentacjach tradycyjnie odbędzie się dyskusja z udziałem prelegentów i uczestników webinaru. Spotkanie potrwa ok. dwóch godzin. Rejestracja poprzez platformę Evenea do 8 września do godz. 13.00.

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy
Konstrukcje przyszłości: rozmowa z Achimem Mengesem Interesują nas i fascynują lekkie konstrukcje. Lekkość niekoniecznie oznacza dosłowną wagę konstrukcji, ale także ślad środowiskowy, jaki pozostawia ona na planecie. Achim Menges, profesor uniwersytetu w Stuttgarcie i „architekt eksperymentujący”, opowiada Agnieszce Radziszewskiej o swoich poszukiwaniach technologii dla architektury przyszłości.
Prototypowy dom TECLA Dzięki zastosowaniu lokalnego materiału budynek jest projektem o prawie zerowym śladzie węglowym, a technologia druku 3D dodatkowo pozwala ograniczyć ilość odpadów – o prototypowym domu TECLA projektu biura Mario Cucinella Architects pisze Wiktor Kowalski.
Polski program do analizy chłonności działek Konsorcjum firm Designbotic i Roark Studio pracuje nad programem komputerowym, który będzie samodzielnie wykonywał analizę chłonności działek w wielorodzinnej zabudowie mieszkaniowej. Oprogramowanie oparte jest na optymalizacji z zastosowaniem algorytmów genetycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji.
Innowacje to nasza codzienność O rosnącym w Europie trendzie na termomodernizację, edukacji technologicznej i wyzwaniach, jakie stawia przed branżą budowlaną dzisiejszy rynek rozmawiamy z Małgorzatą Respektą-Paszkiewicz, menedżerem ds. Komunikacji B2B w firmie WIŚNIOWSKI.
Centrum Sztuk Performatywnych Yang Liping w Dali Skomplikowana tektonika dachu wymagała zaprojektowania kratownicy o unikalnej geometrii węzłów i dużej dokładności wykonania prefabrykowanych elementów. O technicznych aspektach realizacji Centrum Sztuk Performatywnych Yang Liping według projektu Studio Zhu-Pei pisze Wiktor Kowalski.
Westbeat. Innowacyjna architektura z Amsterdamu Wielkim zwycięzcą tegorocznej Amsterdamskiej Nagrody Architektonicznej jest Westbeat – pionierski budynek-hybryda, będący miejscem do mieszkania i pracy, mający dodatkowo własną, ale otwartą dla gości z zewnątrz przestrzeń publiczną, która może być wykorzystywana na różne sposoby.