Architektura MuratorWydarzeniaNowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy

W ramach PM Academy firma Project Management zaprasza na pierwszy powakacyjny webinar. Tym razem na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii zmieniających nasze miasta. Miesięcznik „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy
fot. Getty Images

Najnowszy webinar PM ACADEMY odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 16.00 na platformie MC TEAMS. Tym razem uczestnicy rozmawiać będą o wybranych aspektach nowoczesnych technologii zmieniających nasze miasta. Gośćmi spotkania będą: Kamil Jawgiel, specjalista GIS w Sweco Consulting, który zaprezentuje korzyści prowadzenia analiz przestrzennych – od doboru optymalnej lokalizacji inwestycji po aranżacje małej infrastruktury, oraz Rafał Ratajczak, Smart City Manager w Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji, który opowie o wykorzystaniu aplikacji mobilnych do zarządzania miastem i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na przykładzie Smart City Poznań. Po prezentacjach tradycyjnie odbędzie się dyskusja z udziałem prelegentów i uczestników webinaru. Spotkanie potrwa ok. dwóch godzin. Rejestracja poprzez platformę Evenea do 8 września do godz. 13.00.

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy
Zaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. PCG Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zapraszają do zgłaszania nowatorskich pomysłów na lepszą starość i zdobywania grantów na ich realizację.
Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
eVolo Skyscraper 2021 Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce. Zgłoszenia do 26 stycznia 2021 roku.
Innowacje w epoce koronawirusa: webinar Grupa Interfaces zaprasza na wykład Nelsona Javiera Mejii z niemieckiej agencji WeSpark, pomagającej firmom we wdrażaniu nowych metod pracy i długoterminowych strategii zarządzania. Mejia opowie m.in. o wyzwaniach i korzyściach pracy zdalnej oraz innowacjach, jakie pojawiły się w czasie pandemii.
Mała wielka toaleta. Zgłoszenia Organizatorzy konkursu The Little Big Loo RETHINKING PUBLIC TOILETS 2020 czekają na projekty publicznych toalet, które są innowacyjne, odpowiadają na wyzwania przyszłości i całkowicie zmieniają nasze myślenie o tego typu obiektach, zarówno w mieście, jak i na wsi.