Architektura MuratorWydarzeniaNowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy

W ramach PM Academy firma Project Management zaprasza na pierwszy powakacyjny webinar. Tym razem na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii zmieniających nasze miasta. Miesięcznik „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy
fot. Getty Images

Najnowszy webinar PM ACADEMY odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 16.00 na platformie MC TEAMS. Tym razem uczestnicy rozmawiać będą o wybranych aspektach nowoczesnych technologii zmieniających nasze miasta. Gośćmi spotkania będą: Kamil Jawgiel, specjalista GIS w Sweco Consulting, który zaprezentuje korzyści prowadzenia analiz przestrzennych – od doboru optymalnej lokalizacji inwestycji po aranżacje małej infrastruktury, oraz Rafał Ratajczak, Smart City Manager w Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji, który opowie o wykorzystaniu aplikacji mobilnych do zarządzania miastem i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na przykładzie Smart City Poznań. Po prezentacjach tradycyjnie odbędzie się dyskusja z udziałem prelegentów i uczestników webinaru. Spotkanie potrwa ok. dwóch godzin. Rejestracja poprzez platformę Evenea do 8 września do godz. 13.00.

Nowoczesne technologie dla miast: webinar PM Academy
Voxel, czyli ekochata na czas kwarantanny Voxel to prototyp zaawansowanego ekologicznie budynku, który może stać się schronieniem na przykład podczas kwarantanny. W parku przyrodniczym Collserola zbudowali go studenci z barcelońskiej szkoły architektury IAAC.
Zjednoczeni przez zabawę. Beazley Design of the Year 2020 Najlepszy projekt roku 2020 według londyńskiego Design Museum to huśtawka na granicy między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Chodzi o ideę łączenia się, dostępu i prawdziwego wiązania ze sobą, nawet jeśli między nami jest przestrzeń lub nawet ściana - uzasadnia jury.
Zielony Göteborg. Wirtualna podróż studyjna W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią Göteborg zaprasza w wirtualną podróż studyjną po swoich innowacyjnych ekologicznych budynkach.
Zaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. PCG Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zapraszają do zgłaszania nowatorskich pomysłów na lepszą starość i zdobywania grantów na ich realizację.
Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.