Architektura MuratorWydarzeniaNowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017

Nowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017

Już na początku października w ramach targów Warsaw Expo 2017 firma Profim zaprezentuje aż 4 nowe kolekcje. Po raz pierwszy będzie można również zobaczyć efekty dotychczasowej współpracy z marką Vzór, która reaktywuje i wprowadza na rynek ikony polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku.

Piękne i funkcjonalne – nowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017
Stołek Mickey, fot. materiały prasowe Profim

Nadchodzące targi będą okazją do obejrzenia kolekcji, która do regularnej sprzedaży wejdzie na początku 2018 r. To seria krzeseł obrotowych Violle zaprojektowana przez niemieckie studio projektowe ITO Design. Wyróżnia je elegancka i przemyślana forma oraz innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony zintegrowane z siedziskiem regulacje zapewniające najwyższy poziom ergonomii. Na ekspozycji będzie można zobaczyć również stołek Mickey, będący odpowiedzią na potrzeby współczesnego pracownika i zupełnie nowy styl pracy. Zaletą stołka jest łatwość dostosowania do aktualnej pozycji użytkownika – z klasycznej niskiej pufy szybko zamienia się w podparcie podczas pracy na stojąco. Możliwość odchylania na boki i szeroki zakres regulacji wysokości pozwalają na dynamiczne i swobodne korzystanie z produktu, a nieszablonowy design tworzy bardziej swobodną atmosferę w biurze.

Kolejne premiery podczas Warsaw Home Expo to wyrafinowane kolekcje stworzone dla Profim przez uznanego projektanta Christophe'a Pillet. Wprowadzona w połowie roku linia Chic jest przykładem smukłej i niezwykle dopracowanej formy. Kolekcja została stworzona z myślą o mniej formalnych, lecz eleganckich przestrzeni, jak kawiarnie, restauracje, czy biurowe i hotelowe lobby. Najnowsza propozycja francuskiego dizajnera to z kolei Chic Air - fotele, krzesła i ławki przyciągające uwagę wizualną lekkością i subtelnym, minimalistycznym wzornictwem, który doceniono nagrodą Red Dot Award 2017.

W bezpośrednim sąsiedztwie stoiska Profim swą ofertę na Warsaw Home EXPO 2017 zaprezentuje także marka Vzór. Wśród ich eksponatów znajdą się 3 kultowe modele siedzisk prof. Romana Modzelewskiego produkowane dla Vzoru właśnie przez Profim. Młoda marka powstała 5 lata temu z misją reaktywowania i szerokiego udostępniania ikon polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku. Nadaje nowe życie zapomnianym modelom, dodając im jednak to co wypracowało współczesne wzornictwo przemysłowe. Dawne koncepcje są przeformułowywane, dostosowywane do potrzeb współczesnego użytkownika i przygotowywane do masowej produkcji.

Ptak Warsaw Expo
Al. Krakowska 62, Nadarzyn
Stoisko Profim Hala F, stoisko A4/B14
6 - 8 października 2017 r.

Drink_bar w Wolsztynie – miejsce spotkań z efektem WOW Goście centrum sportowo-rekreacyjnego Fala Park w Wolsztynie mogą od tego roku korzystać z nowego drink-baru. Oczekiwany przez inwestora klubowy klimat architekci osiągnęli, wieszając na ścianach i suficie kompozycje łańcuchów w kolorze zgaszonego złota.
Kawiarnia Sausalito / Hongkong Projekt Nataszy Minasiewicz w jednej z najgęściej zabudowanych dzielnic Hongkongu powstał z inspiracji teorią formy otwartej Oskara Hansena – pisze dla „Architektury-murator” Emily Verla Bovino.
„Architekt wnętrz” nr 2/2020. Pobierz bezpłatny PDF! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Architekt wnętrz” prezentujemy nową przestrzeń publiczną w Tainan na Tajwanie projektu MVRDV, będącą połączeniem miejskiego placu, plaży i basenu, a także biura sieci Second Home w Los Angeles, które wskazują kierunek, w jakim być może już wkrótce podążać będą twórcy postpandemicznych miejsc pracy. Ponadto podsumowujemy ostatnią edycję Łódź Design Festival i publikujemy wywiad z Krzysztofem Toczydłowskim z TTA studio, a w ABC Specjalisty – innowacyjne przestrzenie sklepowe, akustyka pomieszczeń służących edukacji, ekologiczne toalety i łazienki w budynkach publicznych oraz przegląd najnowszych produktów wykończeniowych i dekoracyjnych.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Wyniki konkursu City Meble Znamy wyniki konkursu dla młodych projektantów organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Tematem tegorocznej edycji było zaprojektowanie inspirującego akcesorium użytkowego do przestrzeni pracy.
Koronawirus a architektura wnętrz – raport OKK! PR W jakim stopniu koronawirus uderzył w branżę wnętrzarską? Agencja OKK! PR przeprowadziła rozmowy z designerami i architektami wnętrz. Koronawirus a architektura wnętrz: raport.