Architektura MuratorWydarzeniaNowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017

Nowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017

Już na początku października w ramach targów Warsaw Expo 2017 firma Profim zaprezentuje aż 4 nowe kolekcje. Po raz pierwszy będzie można również zobaczyć efekty dotychczasowej współpracy z marką Vzór, która reaktywuje i wprowadza na rynek ikony polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku.

Piękne i funkcjonalne – nowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017
Stołek Mickey, fot. materiały prasowe Profim

Nadchodzące targi będą okazją do obejrzenia kolekcji, która do regularnej sprzedaży wejdzie na początku 2018 r. To seria krzeseł obrotowych Violle zaprojektowana przez niemieckie studio projektowe ITO Design. Wyróżnia je elegancka i przemyślana forma oraz innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony zintegrowane z siedziskiem regulacje zapewniające najwyższy poziom ergonomii. Na ekspozycji będzie można zobaczyć również stołek Mickey, będący odpowiedzią na potrzeby współczesnego pracownika i zupełnie nowy styl pracy. Zaletą stołka jest łatwość dostosowania do aktualnej pozycji użytkownika – z klasycznej niskiej pufy szybko zamienia się w podparcie podczas pracy na stojąco. Możliwość odchylania na boki i szeroki zakres regulacji wysokości pozwalają na dynamiczne i swobodne korzystanie z produktu, a nieszablonowy design tworzy bardziej swobodną atmosferę w biurze.

Kolejne premiery podczas Warsaw Home Expo to wyrafinowane kolekcje stworzone dla Profim przez uznanego projektanta Christophe'a Pillet. Wprowadzona w połowie roku linia Chic jest przykładem smukłej i niezwykle dopracowanej formy. Kolekcja została stworzona z myślą o mniej formalnych, lecz eleganckich przestrzeni, jak kawiarnie, restauracje, czy biurowe i hotelowe lobby. Najnowsza propozycja francuskiego dizajnera to z kolei Chic Air - fotele, krzesła i ławki przyciągające uwagę wizualną lekkością i subtelnym, minimalistycznym wzornictwem, który doceniono nagrodą Red Dot Award 2017.

W bezpośrednim sąsiedztwie stoiska Profim swą ofertę na Warsaw Home EXPO 2017 zaprezentuje także marka Vzór. Wśród ich eksponatów znajdą się 3 kultowe modele siedzisk prof. Romana Modzelewskiego produkowane dla Vzoru właśnie przez Profim. Młoda marka powstała 5 lata temu z misją reaktywowania i szerokiego udostępniania ikon polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku. Nadaje nowe życie zapomnianym modelom, dodając im jednak to co wypracowało współczesne wzornictwo przemysłowe. Dawne koncepcje są przeformułowywane, dostosowywane do potrzeb współczesnego użytkownika i przygotowywane do masowej produkcji.

Ptak Warsaw Expo
Al. Krakowska 62, Nadarzyn
Stoisko Profim Hala F, stoisko A4/B14
6 - 8 października 2017 r.

Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni Jak wygląda dziś nowoczesna kuchnia? Zwykle jest otwarta na salon lub jadalnię. Dominują więc szlachetne materiały, odporne na zabrudzenia i upływ czasu, oraz pomysłowe rozwiązania, pozwalające ukryć elementy wyposażenia i różne kuchenne utensylia. Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną, nowoczesną kuchnię?
Szkło polimerowe: sprawdzony materiał do wnętrz prywatnych i publicznych Szkło polimerowe doskonale sprawdzi się nie tylko w aranżacji kuchni czy łazienki, ale też nowoczesnego butiku czy przestrzeni hotelowej. Dostępne dziś laminaty szklane są bardziej odporne na pękanie i znacznie lżejsze niż tradycyjne szkło, a dodatkowo cechuje je większa odporność na zarysowania i wyjątkowa elastyczność.
Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.