Nowy Stadion

Do listopada zostanie wybrany projekt Stadionu Narodowego, na którym ma być rozegrany mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Ministerstwo Sportu zadecydowało, że projektant nie zostanie wyłoniony w drodze otwartego konkursu.
Prawdopodobnie do składania ofert zaproszonych będzie dziesięć najbardziej doświadczonych w projektowaniu stadionów firm z całego świata.Po rozmowach zostanie wybrana jedna z nich.
Wstępna koncepcja architektoniczna opracowana na zlecenie ministerstwa przez architekta Wojciecha Zabłockiego zakłada zamianę Stadionu Dziesięciolecia w park z wielofunkcyjną halą sportową. Rozważana była również możliwość umieszczenia nowego stadionu wewnątrz skorupy pochodzącego z lat 50-tych obiektu. Taki pomysł mieli architekci z pracowni Stefana Kuryłowicza.
Nowy stadion na 55 tysięcy miejsc powstanie na błoniach obok Stadionu Dziesięciolecia, bliżej stacji PKP Stadion.
Prace rozpoczną się na wiosnę 2009 roku a obiekt musi być gotowy najpóźniej w połowie 2011 roku.
Koszty realizacji są na razie nieznane. Można je będzie oszacować dopiero gdy powstanie projekt.

Kompleks sportowy Bilbao Arena z elewacją ze stali Inwestycja władz hiszpańskiego Bilbao to wielofunkcyjny kompleks sportowy zrealizowany na przedmieściach, w sąsiedztwie parku. Elewacja pokryta łuską z blachy ma nawiązywać kolorem do pobliskich terenów zielonych. Projekt Bilbao Arena przygotowali Javier Pérez Uribarri oraz Nicolás Espinosa z biura architektonicznego ACTX