Architektura MuratorWydarzeniaO Biennale Architektury: debata w Zachęcie

O Biennale Architektury: debata w Zachęcie

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki zaprasza do udziału w debacie wokół idei przyszłorocznego Biennale Architektury w Wenecji – Fundamenty

10 października w warszawskiej Zachęcie odbędzie się debata poświęcona Biennale Architektury w Wenecji 2014
10 października w warszawskiej Zachęcie odbędzie się debata poświęcona Biennale Architektury w Wenecji 2014

Fundamenty to hasło 14. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji zaproponowane przez kuratora generalnego Rema Koolhaasa. Debata, która odbędzie się 10 października w warszawskiej Zachęcie, dotyczyć będzie możliwego wpływu Biennale na polski dyskurs architektoniczny i rozwój architektury w naszym kraju. Spotkanie odbędzie się kilka dni po ogłoszeniu wyników konkursu na kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim, który będzie punktem wyjścia do dyskusji. Debatę poprowadzi dr Krzysztof Nawratek, autor takich publikacji, jak Ideologie w przestrzeni. Próby demistyfikacji, Miasto jako idea polityczna i Dziury w całym. Wstęp do miejskich rewolucji.

Więcej informacji o 14. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji: www.architektura2014.weebly.com/biennale-2014.html

Czytaj również: oświadczenie Rema Koolhaasa

Debata na temat 14. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji
10 października 2013, 17.00
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3, Warszawa
sala multimedialna - wejście od ul. Burschego
wstęp wolny

Termin nadsyłania propozycji wystąpień upłynął 25 września

Trouble in Paradise: seria spotkań wokół polskiej wystawy na Biennale Architektury w Wenecji Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki oraz redakcje „Autoportretu”, „Rrzutu” i „Architektury-murator” zapraszają na serię spotkań zapowiadających polską wystawę na Biennale Architektury w Wenecji. Wśród prelegentów m.in. kuratorzy z  kolektywu PROLOG +1, a także m.in. Aaron Betsky, David Basulto czy Ole Bouman.
Biennale architektury 2020 – znamy nazwisko kuratora weneckiej wystawy! Zarząd la Biennale di Venezia wyznaczył kuratora 17. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji. W 2020 roku będzie nim libański architekt Hashim Sarkis.
Amplifikacja natury. Polski pawilon na Biennale w Wenecji [WIDEO] Architektura przez pryzmat synchronizacji z przyrodą - przyglądamy się projektowi Grupy Centrala i kuratorki Anny Ptak, zaprezentowanym na 16 Międzynarodowej Wystawie Architektury.
Szwajcarzy ze Złotym Lwem. Oto najlepszy pawilon tegorocznego Biennale Standardowe mieszkanie pod klucz, doprowadzone do granicy abstrakcji - tak wygląda House Tour, najlepszy pawilon narodowy 16-go Biennale Architektury.
Zaczyna się XVI Biennale Architektury 26 maja w Wenecji rozpoczyna się wielkie święto architektury. Tegoroczny temat Freespace ma ucieleśnić w sobie nieoczekiwane możliwości i naturalną szczodrość przestrzeni, w jakiej żyjemy.  
Wokół wyników konkursu na Pawilon Polski - spotkanie W piątek 8 grudnia warszawska Zachęta zaprasza na wydarzenie poświęcone „Amplifikacji natury” kuratorki Anny Ptak - zwycięskiemu projektowi polskiej wystawy na przyszłoroczne Biennale Architektury w Wenecji.