Architektura MuratorWydarzeniaOdile Decq w Warszawie. Wykład

Odile Decq w Warszawie. Wykład

Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.

Odile Decq w Warszawie. Wykład

Architektka została uhonorowana w trakcie swojej kariery wieloma nagrodami - przede wszystkim Złotym Lwem Biennale Architektury w Wenecji (1996) za scenografię Pawilonu Francuskiego, jak również Jane Drew Prize (2016) za innowacyjność i nowatorskie podejście do architektury, czy przyznawaną przez Architizer A+ Award. Projektuje głównie muzea i budynki użyteczności publicznej - ma na koncie takie realizacje jak Tangshan Museum w Chinach (2015) czy MACRO Contemporary Art Museum w Rzymie (2010). Poza tym pracuje od 25 lat jako nauczycielka akademicka - wykładała między innymi w Londynie, Nowym Jorku i Wiedniu. W 2014 założyła w Lyonie własną szkołę architektoniczną - Confluence Institute for Innovation and Creative Strategies in Architecture

Wykład, który zostanie wygłoszony 23 marca w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie, odbędzie się w ramach cyklu "Od wizji do projektu", w ramach którego na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza Polskę odwiedzają wybitni architekci z całego świata.

Wykładowi będzie towarzyszyć prezentacja prac stworzonych w ramach inicjatyw Fundacji: konkursie TEORIA i stypendium PRAKTYKA. Konkurs TEORIA 2017 wygrała arch. Kinga Zemła pracą „Architektura naturalna”. Stypendium PRAKTYKA 2017 otrzymały inż. arch. Ewelina Wiciak i inż. arch. Barbara Romańska za projekt zatytułowany „Parawanowiec”.

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.
Architektura Chin. Studio Neri&Hu z wizytą w Polsce We październiku 2017 roku chińscy architekci z pracowni Neri-&-Hu odwiedzą Polskę. W ramach wykładu podczas targów Warsaw Home opowiedzą o swojej interdyscyplinarnej praktyce projektowej.