Architektura MuratorWydarzeniaPaweł Kłudkiewicz – architektura Warszawy w rysunkach

Paweł Kłudkiewicz – architektura Warszawy w rysunkach

Cykl rysunków Pawła Kłudkiewicza oglądać można w kawiarni Mały Format na warszawskim Żoliborzu do końca marca 2014.

Paweł Kłudkiewicz(1978) jest absolwentem warszawskiego Wydziału Architektury. Widać to wyraźnie w jego pracach graficznych, przedstawiających warszawskie budynki – czasem z drobnymi przekształceniami w rodzaju szklanego King-Konga uczepionego Pałacu Kultury, albo spiętrzonych dachów zmieniających warszawski Dworzec Centralny w chińską pagodę.
Kolejny cykl rysunków oglądać można w kawiarni Mały Format na warszawskim Żoliborzu do końca marca 2014. Jest Wola i Ochota to cykl plansz - subiektywna mapa Warszawy. Kolaże, kojarzące się z awangardowymi grafikami rosyjskich konstruktywistów złożone zostały z fragmentów obrazów – symboli, kojarzonych z różnymi dzielnicami stolicy. Odszyfrowanie wszystkich elementów może być przyjemnością nie tylko dla mieszkańców stolicy.

Paweł Kłudkiewicz jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), jego prace graficzne można zobaczyć na stronie www.pawka.pl. Działa także aktywnie w stowarzyszeniu „Odblokuj”, łączącym działalność na polu architektury, miejskiego aktywizmu i sztuki.

Paweł Kłudkiewicz architektura Warszawy
Paweł Kłudkiewicz architektura Warszawy. Wystawa w Mały Format Cafe
Jest Wola i Ochota!
Jest Wola i Ochota! Wystawa prac Pawła Kłudkiewicza w warszawskiej klubokawiarni Mały Format
Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.