Pierwsza podniebna galeria w Europie

i

Autor: Archiwum Architektury Łukasz Stokowski na tle swojej pracy

Pierwsza podniebna galeria w Europie

2019-02-15 19:05

Na opasce wieńczącej konstrukcję budowanego w centrum stolicy kompleksu The Warsaw HUB pojawił się wielkoformatowy obraz autorstwa Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu ekspozycja sztuki w Europie.

Na wielkoformatowych planszach obiegających dookoła konstrukcję budowanego na warszawskiej Woli zespołu wieżowców Warsaw HUB zawisło abstrakcyjne dzieło autorstwa artysty Łukasza Stokowskiego. Instalacja z dziedziny site-specific powstała specjalnie z myślą o tej realizacji i ekspozycji kilkaset metrów nad ziemią. Docelowo osiągnie wysokość 130 m i stanie się widoczna z dużych odległości i różnych stron miasta.

Praca powstała w ramach HUB Gallery – nowej kulturalnej inicjatywy firmy deweloperskiej Ghelamco Poland. Zanim zawisła na konstrukcji wieżowca, najpierw powstały dwa obrazy namalowane przez artystę, które następnie zostały zdigitalizowane i przeniesione na wielkoformatowe plansze. Oryginały na płótnie zostaną wyeksponowane w holu Warsaw Spire, a docelowo znajdą miejsce w przestrzeni kompleksu The Warsaw HUB.

Łukasz Stokowski (1983) uważa się za outsidera, trendsettera, ryzykanta i wrażliwego abstrakcjonistę. Maluje głównie obrazy, ale tworzy też instalacje. Reprodukcje jego prac pojawiają się również na ekskluzywnych produktach. Dotychczas współpracował m.in. z takimi markami jak SMEG i Infiniti.