Architektura MuratorWydarzeniaPolska.Architecture po raz drugi w Wiedniu

Polska.Architecture po raz drugi w Wiedniu

22 marca 2016 roku w Wiedniu otwarta zostanie druga austriacka odsłona wystawy "Polska.Architecture". Na przykładzie dwudziestu nowopowstałych i zrewitalizowanych obiektów ekspozycja pokazuje rozkwit, jaki w ostatnich latach przeżywa polska architektura. Otwarciu towarzyszyć będzie prelekcja Beaty Tylec z redakcji naszego miesięcznika.

Polska.Architecture

To już drugi pokaz wystawy "Polska.Architecture w Austrii. Pierwsza miała miejsce w siedzibie Ambasady RP w Wiedniu, drugą organizuje Instytut Polski. Podróżująca wystawa została opracowana przez redakcję miesięcznika "Architektura-murator" wraz z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Jej głównym założeniem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców największych osiągnięć w polskiej architekturze ostatnich 25 lat.

Ekspozycja prezentuje 20 nowo powstałych lub zmodernizowanych obiektów, sportretowanych przez najlepszych polskich fotografów architektury. Towarzyszą jej zdjęcia reportażowe, szkice, rysunki oraz cytaty, ukazujące wybrane budowle w szeroko rozumianym kontekście społeczno-kulturowym, oraz specjalnie dla jej celów napisane opowiadanie Sylwii Chutnik. Lapidarny, charakterystyczny projekt graficzny wystawy opracował Edgar Bąk wraz z zespołem.

Wystawa odwiedziła już szereg państw, m.in. Azerbejdżan, Bułgarię, Irlandię i Chiny. Podsumowanie poprzednich odsłon można przeczytać w lutowym numerze "A-m".

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prelekcja Beaty Tylec z redakcji miesięcznika "Architektura-murator".
Wystawę można oglądać do 22 kwietnia 2016
Adres: Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc 01/533 89 61

Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.