Architektura MuratorWydarzeniaPraktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO]

Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO]

Publikujemy nagranie webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Andrzej Łebek, architekt, manager wsparcia projektowego w Lamilux Polska.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że zapewnienie optymalnego dostępu światła dziennego we wnętrzach jest istotnym elementem zrównoważonego, nowoczesnego budownictwa. O możliwościach, jakie oferują dziś systemy świetlików, naświetli i dachów szklanych opowiada architekt Andrzej Łebek, manager wsparcia projektowego w firmie Lamilux Polska. Podczas organizowanego wspólnie z naszą redakcją webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze” zaprezentował m.in. referencyjne rozwiązania i realizacje oraz przedstawił wskazówki i porady projektowe dla architektów.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, jak zachować równowagę między zapewnieniem optymalnego dostępu światła dziennego a ochroną cieplną, przeciwsłoneczną czy akustyczną, jak zintegrować system z układami oddymiania, wentylacji (RWA) i przewietrzania oraz jakie rozwiązania i możliwości współpracy kieruje do architektów Lamilux.

Tagi:
Autor: (Red.)
Ogrzewanie, wentylacja, odzysk ciepła [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Ogrzewanie, wentylacja, odzysk ciepła – cały system od jednego producenta!”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Tomasz Krzyżanowski, Field Engineer w firmie Hoval odpowiedzialny za projektowanie systemów grzewczych oraz wentylacyjnych.
Projektowanie akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia [WIDEO] Publikujemy nagranie webinar „Projektowanie dobrej akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne”. Najnowsze badania dotyczące komfortu akustycznego w placówkach medycznych omawia Magda Szubert z Ecophon Saint-Gobain.
Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze”. Systemy elewacji w technologii rąbka, łuski, paneli i kaset oraz najnowsze rozwiązania z użyciem paneli perforowanych i siatek cięto-ciągnionych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.
Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinaru „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”. Najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2 oraz metody zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.
Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawiają Jacek Andrzejewski, dyrektor rynków dystrybucyjnych w Arjo, oraz Jacek Blusiewicz z Blubim.