Architektura MuratorWydarzeniaPraktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO]

Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO]

Publikujemy nagranie webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Andrzej Łebek, architekt, manager wsparcia projektowego w Lamilux Polska.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że zapewnienie optymalnego dostępu światła dziennego we wnętrzach jest istotnym elementem zrównoważonego, nowoczesnego budownictwa. O możliwościach, jakie oferują dziś systemy świetlików, naświetli i dachów szklanych opowiada architekt Andrzej Łebek, manager wsparcia projektowego w firmie Lamilux Polska. Podczas organizowanego wspólnie z naszą redakcją webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze” zaprezentował m.in. referencyjne rozwiązania i realizacje oraz przedstawił wskazówki i porady projektowe dla architektów.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, jak zachować równowagę między zapewnieniem optymalnego dostępu światła dziennego a ochroną cieplną, przeciwsłoneczną czy akustyczną, jak zintegrować system z układami oddymiania, wentylacji (RWA) i przewietrzania oraz jakie rozwiązania i możliwości współpracy kieruje do architektów Lamilux.

Tagi:
Autor: (Red.)
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? Webinar „Architektury-murator” Redakcja „Architektury-murator” i Ecophon Saint-Gobain, zapraszają na webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najważniejsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omówi Magda Szubert, specjalistka z obszaru akustyki i psychoakustyki.
Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawiają Jacek Andrzejewski, dyrektor rynków dystrybucyjnych w Arjo, oraz Jacek Blusiewicz z Blubim.
Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne”. Wymagania prawne, zasady projektowania i przykłady wzorcowych rozwiązań omówiają Maciej Morawski z działu Professional firmy Dyson na terenie Polski oraz Anna Dąbrowicz, projektantka instalacji sanitarnych w Biurze Projektów SANMED.
Ergonomia i design w projektowaniu obiektów dla osób starszych [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium poświęconego projektowaniu obiektów dla osób starszych. Architektka i Floor Designer w Tarkett Katarzyna Klimek tym razem opowiedziała m.in. o rozwiązaniach zapewniających seniorom poczucie bezpieczeństwa, godności i autonomii.
Wpływ kolorów na tworzenie środowiska sprzyjającego nauce [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium poświęconego świadomemu wykorzystywaniu koloru w projektowaniu obiektów dydaktycznych wraz z odpowiedziami na pytania, które zadawaliście podczas wykładu. Odpowiedzi udzieliła prowadząca spotkanie architektka Katarzyna Klimek, specjalistka w aranżacji przestrzeni edukacyjnych i miejsc pracy.
Zalety wykorzystania drewna w architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zalety wykorzystania drewna w architekturze”. Na przykładzie konkretnych realizacji brytyjski specjalista Neil Summers omawia walory ekologiczne i potencjał budowlany twardego drewna.