Architektura MuratorWydarzeniaProjekt Visage – inspiracja naturą. Konkurs

Projekt Visage – inspiracja naturą. Konkurs

Henkel Polska zaprasza młodych architektów i studentów architektury do udziału w konkursie na projekt budynku, w którym wykorzystane będą tynki lub farby elewacyjne z nowej oferty firmy

Ceresit - nowy konkurs dla architektów i studentów


Zadanie konkursowe
Do udziału w konkursie zgłaszać można dowolną liczbę prac w następujących kategoriach: domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, obiekty  użyteczności publicznej, obiekty zabytkowe. Obowiązkowym warunkiem zakwalifikowania do udziału w jest wykorzystanie produktów z linii Visage, czyli farb i tynków pozwalających na naśladowanie wyglądu drewna, metalu i kamienia. Uzyskanie takiego efektu możliwe jest dzięki zastosowaniu zestawu produktów. W przypadku drewna, proces polega na wyciśnięciu w tynku faktury słojów za pomocą silikonowej formy, a  następnie pokryciu tynku barwnym impregnatem.

Do udziału w konkursie uprawnieni są studenci studiów architektonicznych a także osoby, które do dnia 1.07.2012 r. nie ukończyły 45. roku życia.
Jury wybrać ma spośród nadesłanych zgłoszeń obiekty najbardziej interesujące pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym
Termin składania prac konkursowych upływa 10 grudnia 2012 roku

Nagrody
wyróżnienie w kategorii „Domy jednorodzinne” - 3 000 zł
wyróżnienie w kategorii „Budynki wielorodzinne” - 3 000 zł
wyróżnienie w kategorii „Budynki użyteczności publicznej” - 3 000 zł
wyróżnienie w kategorii „Obiekty zabytkowe” - 3 000 zł
Grand Prix – 10 000 zł

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy: www.projektvisage.pl

Gdańsk szuka architekta Władze Gdańska ogłosiły konkurs na stanowisko architekta miasta: po raz pierwszy od 1989 roku. Zakres jego obowiązków i kompetencji magistrat wzorował na modelu łódzkim i wrocławskim. Ważne jest nadanie decyzyjnej roli architektowi miasta, aby miał wpływ na kreowanie wizerunku, charakteru oraz skali miasta – mówi „A-m” Zbigniew Reszka.
Inny model uprawiania zawodu: Agata Twardoch Nasz zawód może być realizowany na wiele różnych sposobów. Ten kobiecy może być inny, ale ważne, żeby nie był traktowany jako gorszy. Agata Twardoch, inicjatorka i autorka cyklu Architektki, o swojej pracy badawczej i rozumieniu architektonicznej profesji.
Społeczna rola architekta Kim jest architekt w Polsce roku 2019? Na czym polega zmiana, którą przeszedł ten zawód w ostatnich 30 latach? W jakim obszarze swojej działalności architekci odnieśli największy sukces, a w jakim dotkliwą porażkę ? Co mają do zaoferowania społeczeństwu? I co będą robić w przyszłości ? O społecznej roli architekta i postrzeganiu tej profesji dyskutują zaproszeni przez nas architekci i badacze reprezentujący kilka generacji, które miały szansę uczestniczyć w wielkiej przemianie polskiej architektury po roku 1989: Olgierd Roman Dziekoński, Paweł Jaworski, Wojciech Kotecki, Agnieszka Labus, Michał Wiśniewski, Szymon Wojciechowski i Marta Żakowska.
Stan Berbeć – polski architekt zagranicą W lipcu w centrum sztuki Nei Liicht w Dudelange można było zobaczyć prace Stana Berbecia, który od 1981 roku mieszka i pracuje w Luksemburgu. Na wystawie znalazły się m.in. wykonane wraz z Krzysztofem Bogdanem rysunki architektury wiejskiej w Luksemburgu, której typologią Berbeć zajmował się w czasach, gdy tamtejszemu budownictwu wernakularnemu nie poświęcano większej uwagi, oraz 25 makiet z drewna, które architekt zrealizował we współpracy ze swoim przyjacielem Mirosławem Miruciem – recenzja Céline Courbay.
Zawód architekt: Aleksandra Krzywańska Nie sądzę, by ktokolwiek z idących na studia architektoniczne brał pod uwagę kryzys. Nie kierowało nami to, czy zawód jest opłacalny, tylko czy nas pociąga
Zawód architekt: Dariusz Kozłowski Odkąd razem ze sztuką klasyczną odeszło piękno, architektom pozostało wyłącznie poszukiwanie oryginalności