Architektura MuratorWydarzeniaProjekt Zwykła rzecz

Projekt Zwykła rzecz

Zwykła rzecz składa się z obiektów, które powstały specjalnie na tę okazję – są to najnowsze projekty dziesięciu polskich designerów, zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu. Ich zadaniem było stworzenie prac mieszczących się do pudełka-sześcianu o boku 75 cm, dzięki czemu cała wystawa może w łatwy sposób podróżować po świecie. Pudełka, stanowiące jednocześnie opakowanie i postument do prac, w pewien sposób wywarły wpływ na formę projektów.


Wystawa ZWYKŁA RZECZ


3.07 - 15.08.2011
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Kurator: Agnieszka Jacobson-Cieleckaautorka głośnej wystawy ZASOBY NATURALNE POLSKIEGO DESIGNU
Patronat medialny: „Architektura-murator”
Projekt Zwykła rzecz jest serią wystaw organizowaną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli razem z Instytutem Adama Mickiewicza, promującą polski design na świecie. Pierwsza odsłona tej objazdowej wystawy odbyła się 1 czerwca na festiwalu DMY w Berlinie, a już 3 lipca projekt można oglądać w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.
Zwykła rzecz składa się z obiektów, które powstały specjalnie na tę okazję – są to najnowsze projekty dziesięciu polskich designerów, zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu. Ich zadaniem było stworzenie prac mieszczących się do pudełka-sześcianu o boku 75 cm, dzięki czemu cała wystawa może w łatwy sposób podróżować po świecie. Pudełka, stanowiące jednocześnie opakowanie i postument do prac, w pewien sposób wywarły wpływ na formę projektów, ujawniając jednocześnie kreatywność polskiego designu.
W projekcie Zwykła rzecz znajdują się prace takich projektantów jak: Aze design, Beton, Lapolka, Łukasz Wysoczyński, Krystian Kwieciński, Piotr Stolarski, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Malafor, Arkadiusz Wolski.
Agnieszka Jacobson-Cielecka – kuratorka współczesnego designu w Polsce i na świecie. Od 2008 r. dyrektor artystyczny i kurator wystaw na festiwalu Łódź Design (www.lodzdesign.com). Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce i za granicą, organizując wystawy polskiego i międzynarodowego designu, w tym między innymi: UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND wraz z Pawłem Grobelnym (2009), NATURALNE ZASOBY POLSKIEGO DESIGNU (2009), POLSKA FOLK (2010), MATERIA PRIMA (2010), DZIECINADA (2010). Zajmuje się też popularyzacją designu i projektantów. W latach 2000—2007 redaktor naczelna polskiej edycji Elle Decoration. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Autor: Red.