Architektura MuratorWydarzeniaPrzewodnik architektoniczny po Londynie - pobierz bezpłatną aplikację!

Przewodnik architektoniczny po Londynie - pobierz bezpłatną aplikację!

Londyńska Fundacja Architektury udostępniła bezpłatną aplikację – architektoniczny przewodnik po stolicy Wielkiej Brytanii. Teraz z telefonem w ręku można bez trudu odnaleźć i poznać ponad tysiąc najciekawszych budynków Londynu.

Przewodnik architektoniczny po Londynie - pobierz bezpłatną aplikację!
Źródło: materiały prasowe

W aplikacji uwzględniono ponad 1100 budynków, zrealizowanych od czasów panowania Rzymian do dziś. Są wśród nich ikoniczne przykłady londyńskiej architektury, takie jak Tower of London z XI wieku, wyburzane właśnie brutalistyczne osiedle Robin Hood Gardens projektu Alison i Petera Smithsonów czy niedawno ukończona rozbudowa Tate Modern projektu Herzog & deMeuron. Każdemu obiektowi towarzyszą zdjęcia oraz opisy. Teksty oparto na wydanej po raz pierwszy w 1983 roku książce, autorstwa architektów Edwarda Jonesa i Christophera Woodwara. Obiekty można przefiltrować według odległości, autora, typu i daty powstania oraz zlokalizować na mapie dzięki współrzędnym GPS. Zawartość aplikacji będzie aktualizowana co rok, aby znalazły się w niej również nowo powstające realizacje. Ulice Londynu są pełne godnych uznania budynków ze wszystkich epok, ale nie zawsze łatwo jest się czegoś o nich dowiedzieć. Mamy nadzieję, że nowa aplikacja pomoże londyńczykom poznać architekturę miasta, jednocześnie zapewniając odwiedzającym najlepsze możliwe wprowadzenie w ten temat – powiedział Ellis Woodman, dyrektor londyńskiej Fundacji Architektury (The Architectural Foundation). Stworzona przez QIP Creative aplikacja może być pobrana bezpłatnie na urządzenia wyposażone w system operacyjny iOS ze strony App Store.

Kompleks Oշ w Londynie Oշ to jeden z największych na świecie kompleksów konferencyjno-widowiskowych. Wybudowany w 2000 roku w londyńskiej dzielnicy Greenwich  ̶  zaprojektowany przez Richard Rogers Partnership dla uczczenia nowego tysiąclecia  ̶  mieści 30 komercyjnych sal, z których największa jest słynna Oշ Arena na blisko 24 tysiące widzów, miejsce koncertów takich gwiazd, jak Queen, Led Zeppelin, Celine Dion, Madonna czy Lady Gaga.
Coca-Cola London Eye Sponsorowane od 2015 roku przez Coca-Colę London Eye to zdobywca tytułu największej atrakcji turystycznej Wielkiej Brytanii. I nic dziwnego, skoro rocznie ten gigantyczny diabelski młyn odwiedzają 3 miliony ludzi. Zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Davida Marksa i Julii Barfield symbolizuje pełne rozmachu wejście w XXI wiek.
Kosmiczny dom Charlesa Jencksa Jak mieszkał najsłynniejszy krytyk architektury XX wieku? We wrześniu zostanie udostępniony publiczności dom piewcy architektury postmodernistycznej Charlesa Jencksa, a my już dziś podglądamy niezwykłe wnętrza, które w pełni zasługują na to, by określać je mianem Cosmic House.
Coal Drops Yard: centrum handlowo-kulturalne w Londynie System konstrukcyjny łącznika o rozpiętości ponad 33 m przekryto dwukrzywiznową formą dachu, łączącego dwie zabytkowe hale. O nowej realizacji Heatherwick Studio pisze Radosław Stach.
Frida Escobedo zaprojektuje pawilon galerii Serpentine w Londynie Co roku londyńska Serpentine Gallery zleca innemu wybitnemu architektowi zaprojektowanie tymczasowego pawilonu w Hyde Parku. Tym razem wybór padł na meksykańską architektkę, która będzie najmłodszą w historii projektantką podejmującą się tego zadania.
Rezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń Tematem programu rezydencyjnego londyńskiego Design Museum na rok 2018 jest Mieszkanie. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie młodych projektowych talentów.